8. února 2019 • 20:05

SESTŘIH: Dukla - Baník 1:1. Favorit zaváhal, z Julisky veze pouze bod

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Baníku Ostrava vstoupili do jarní části FORTUNA:LIGY remízou 1:1 na hřišti Dukly a klesli na čtvrté místo o bod za Jablonec. Pražané v neúplné tabulce poskočili na předposlední pozici, ale Karviná má k dobru sobotní zápas s Opavou. Domácí poslal v duelu 20. kola ve 13. minutě do vedení Jakub Podaný, ještě do pauzy srovnala zimní posila hostů Nemanja Kuzmanovič. Baník si vytvořil mnoho dalších šancí, ale gólmana Filipa Radu už nepřekonal, brankáře Dukly také jednou zachránila branková konstrukce.

Dukla nasadila do základní sestavy zimní posily obránce Kozmu a španělského záložníka Gonzáleze, za Baník v lize debutoval srbský útočník Kuzmanovič.

Na Julisce jako první skórovali hosté, ale Hrubého branka nebyla uznána kvůli útočnému faulu. Ve 13. minutě se dostala do vedení Dukla po velké chybě obránce Stronatiho. Jeho nepovedenou "malou domů" vystihl Tetour, který sice neprostřelil vyběhnutého brankáře Laštůvku, ale volný Podaný už ze snadné dorážky nezaváhal.

Ostravský tým, který měl společně s Plzní nejlepší ligovou obranu, inkasoval poprvé po 303 minutách. Baník odpověděl po půlhodině hry, kdy se Kuzmanovič z dálky trefil výstavní střelou pod břevno. Bývalý kapitán Opavy si připsal šestý gól v ligové sezoně.

Hosté v závěru prvního poločasu převzali iniciativu a sahali po druhé brance. Hrubý hlavičkoval těsně nad břevno, Jánošovu tvrdou ránu vyrazil Rada na roh a gólman Dukly poté zneškodnil i pokus Filla.

SESTŘIH: Dukla - Baník 1:1. Favorit zaváhal, z Julisky veze jen bod

Pražané mohli hned na začátku druhého poločasu opět získat vedení, González však v dobré pozici vystřelil o kousek vedle. Na druhé straně Holzerovu ránu vytěsnil Rada. Ostravský tlak však opadl a šance si vytvářela i Dukla. Při jedné z nich Podaný z voleje těsně přestřelil.

V závěru opět Slezané přidali. Rada podržel domácí i v 71. minutě, kdy si poradil s Barošovou střelou. Chvíli poté Hrubý po odraženém balonu napálil spojnici břevna a tyče. Pozorný brankář Dukly pak znovu vychytal Baroše a sólovou akci střídajícího Holíka zase na druhé straně ukončil dobrým zákrokem Laštůvka. Dukla tak doma v lize neprohrála s Ostravou posedmé za sebou.

Domácí: 14. Podaný

Hosté: 31. Kuzmanović

Domácí: F. Rada – Ostojić, Kozma, Bezpalec – Milošević (C) (90+3. Douděra), Krunert, Kovaľ, D. Souček – Daniel Tetour (81. Djuranović), P. González (73. Lu. Holík), Podaný.

Hosté: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Stronati, Fleišman – Fillo (87. Jirásek), R. Hrubý, Jánoš, Holzer (73. Granečný) – Baroš (C), Kuzmanović (79. J. Šašinka).

Odemknout video

Dukla - Baník: Tvrdá pumelice skončila na Radově břevnu!

Dukla - Baník: Rada nadvakrát skvěle zasáhl proti Barošovi a Jánošovi

Dukla - Baník: Krásná rychlá akce domácích, Podaný pěkně hledal Gonzáleze

Dukla - Baník: Podaný pálil z první, balon skončil metr vedle tyče

Dukla - Baník: Rada vyrazil jen před sebe, Kuzmanovič nedorazil míč do brány

Dukla - Baník: Podaný prodloužil na Gonzáleze, ten sám před Laštůvkou netrefil bránu

Dukla - Baník: Další závar před bránou domácích, Fillův pokus zblokoval Kozma

Dukla - Baník: Rada napravil zaváhání a skvěle vychytal ostravské tutovky

Dukla - Baník: Jánošova táhlá rána skončila ztečována těsně vedle

Dukla - Baník: Souček si sebral balon a našel prostor pro střelu

Dukla - Baník: Hrubého povedený oblouček hlavou těsně nezapadl do sítě

Dukla - Baník: Kuzmanovič se uvedl parádně! Krásnou zakroucenou střelou srovnal na 1:1

Dukla - Baník: Holzer se zjevil na levé tyči, střílel vedle

Dukla - Baník: Ostojič hrál rukou těsně vedle šestnáctky, domácím fanouškům zatrnulo

Dukla - Baník: Stronatiho obří minela! Podaný z dorážky posílá domácí do vedení 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905