SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:0. Rozhodl Frýdek, Ljovin nedohrál

0
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?
Dresy repre? Neurazí, ale žádná sláva. Konečně zajímavé nápady, ale sráží je…

Fotbalisté Sparty vyhráli na úvod jarní části sezony ve 20. ligovém kole nad Bohemians 1905 1:0. Malé pražské derby rozhodl v druhé minutě nastavení kapitán Martin Frýdek z dorážky po penaltě, kterou předtím sám neproměnil. Hosté od 83. minuty hráli bez vyloučeného Vladislava Ljovina.

Letenští v lize zvítězili po čtyřech zápasech a posunuli se na čtvrté místo tabulky. Na vedoucí Slavii dál ztrácejí 17 bodů. "Klokani" čekají na výhru už devět kol a na třinácté příčce mají jen tříbodový náskok před poslední Duklou.

Sparťanský trenér Ščasný nasadil v jarní premiéře od začátku i mladíky Plechatého s Hložkem, který byl v 16 a půl letech nejmladším hráčem letenského celku v základní sestavě v ligovém utkání. Ze zimních posil domácí postavili od úvodu Hanouska, naopak Švéd Karlsson nebyl ani na lavičce. Stejnojmenný syn hostujícího trenéra Martina Haška staršího začal jen na sparťanské lavičce.

Jako první dvakrát zahrozili Bohemians. V osmé minutě nejprve hosté málem doklepli míč do odkryté branky a o chvíli později pálil těsně mimo Filip Hašek, druhý ze synů hostujícího kouče.

V 16. minutě mohli otevřít skóre domácí, Tetteha však v úniku vychytal gólman Fryšták. Ještě blíž k vedení měla Sparta ve 33. minutě, kdy hostující brankář podběhl centr a Hložkovu hlavičku zastavilo břevno. Na druhé straně Vaníček po uvolnění z úhlu pálil do Nity a Plechatého zákrok na unikajícího Závišku na hranici vápna sudí Proske jako faul neposoudil.

SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1:0. Letenští vydřeli výhru v nastavení Frýdkovou penaltou

Po pauze pálil vedle Frýdek a pak Bohemians prováhali další z úniků do otevřené obrany. V polovině druhé půle poslal Ščasný krátce po sobě na trávník čerstvé útočníky Kadlec s Pulkrabem místo Kangy s Tettehem.

"Klokani" se ke konci zápasu zatáhli, ale sparťané marně hledali cestu k šancím. V 82. minutě jim pomohl Ljovin, který si nechal dát druhou žlutou kartu a byl vyloučen.

Domácí se i v přesilovce trápili, ale nakonec tři body získali. Po centru zprava, který zamířil do autu, zatáhl hostující Dostál ve vápně Chipciua a sudí Proske po zhlédnutí videa nařídil penaltu. Fryšták sice Frýdkovu první nepovedenou střelu vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl. Letenští výsledkově navázali na povedenou přípravu, v níž vyhráli všech sedm zápasů. Nespokojení fanoušci přesto v závěru skandovali "Ščasný ven".

Domácí: 90+2. M. Frýdek

Hosté:

Domácí: Nita – Zahustel, Štetina, Plechatý, Matěj Hanousek – Hložek (78. M. Hašek), M. Frýdek (C), Kanga (65. V. Kadlec), Sáček, Chipciu – Tetteh (68. Pulkrab).

Hosté: Fryšták – M. Dostál, Krch (C), Hůlka, Bartek – Záviška (59. Reiter), Ljovin, Vacek (80. Jindřišek), Vaníček, F. Hašek – Koubek (83. Nečas).

Ščasný pod palbou fanoušků: Chápu je. Podzimní frustrace hned neodezní

Hašek: Penalta? Pro nás malá tragédie. Vacek byl dojat z ovací sparťanských fanoušků

Klíčové momenty utkání:

Sparta - Bohemians: Hašek se dostal před Fryštáka, ale neprostřelil ho

Sparta - Bohemians: Domácí fans navzdory výsledku sborově skandují “Ščasný ven!”

Sparta - Bohemians: Frýdek nadvakrát proměnil penaltu a Sparta vede 1:0!

Sparta - Bohemians: Dostál lehce zatáhl za Chipciův dres, penalta!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Bohemians: Krkolomný kop Zahustela míří vysoko nad bránu

Sparta - Bohemians: Ljovin dostává druhou žlutou kartu! Hosté dohrají v deseti

Sparta - Bohemians: Rozlícený Ščasný omylem trefil svého asistenta, pak se mu omlouval

Sparta - Bohemians: Hložek vybojoval balon pro Kangu, jeho střelu kryl Fryšták

Sparta - Bohemians: Hosté vykoupali letenskou obranu, Koubek zblízka pálil vedle

Sparta - Bohemians: Sáček protančil přes vápno, Frýdek střílel těsně vedle

Sparta - Bohemians: Kangova střela končí metr nad břevnem

Sparta - Bohemians: Penalta pro hosty? Ne, ale Chipciu zastavil Závišku sporným zákrokem

Sparta - Bohemians: Vaníček předvedl hezké sólo, střelu z úhlu vychytal Nita

Sparta - Bohemians: Dvojšance domácích. Kanga střílel, následně hlavičkoval Tetteh

Sparta - Bohemians: Fryšták podběhl míč a Hložek trefil břevno!

Sparta - Bohemians: Domácí reklamují ruku, ale Sáček se trefil jen Krchovi do rozkroku

Sparta - Bohemians: Další závar před hostující bránou, ale Hložek otálel se střelou

Sparta - Bohemians: Štetina vracel míč do malého vápna, Zahustel se k balonu nedostal

Sparta - Bohemians: Tutovka na druhé straně! Tetteh v úniku nepropálil Fryštáka

Sparta - Bohemians: Bartek snadno pronikl do vápna, Hašek zakončil těsně vedle!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905