9. března 2019 • 19:30

SESTŘIH: Sparta - Plzeň 4:0. Jasná záležitost! Zářili Kanga s Hložkem

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Vrchol 24. kola FORTUNA:LIGY pro Spartu! Ve šlágru porazili fotbalisté z Letné souseda v tabulce z Plzně jednoznačně 4:0. Hlavně v prvním poločase předvedli domácí skvělý výkon, který korunovali dvěma brankami. První gól vstřelil teprve 16letý Adam Hložek, který se stal nejmladším střelcem historie ligy. Ještě do poločasu zvýšil z penalty Guelor Kanga. Ve druhé půli uzavřeli skóre Michal Sáček a Matěj Pulkrab. Sparta tak stáhla náskok soupeře na 8 bodů.

Letenští porazili Plzeň po třech zápasech, vyhráli i páté jarní utkání. Západočeský obhájce prohrál v nejvyšší soutěži po 14 kolech, v předchozím průběhu ligové sezony podlehl pouze dalším dvěma pohárovým adeptům - rovněž 0:4 na Slavii a 0:3 v Jablonci. Viktoria dál ztrácí na vedoucí Slavii tři body a červenobílí mají k dobru nedělní dohrávku s Ostravou.

SESTŘIH: Sparta - Plzeň 4:0. Letenská demolice! Duel poznamenaly nepokoje fans Viktorie

V základní sestavě Sparty nastoupil po dvou zápasech a poprvé po návratu Dočkala na Letnou Kanga. Plzeňský kouč Vrba přichystal dvě překvapení. Premiérový soutěžní start v zahajovací jedenáctce Viktorie si připsal Pačinda a po zranění hrál také poprvé od začátku obránce Řezník.

Jako první zahrozila Plzeň, Kayamba však ve čtvrté minutě pálil nad. V desáté minutě otevřeli skóre sparťané. Po Kangově centru z pravé strany se hlavou trefil Hložek a v 16 letech, sedmi měsících a 15 dnech se stal nejmladším střelcem nejvyšší soutěže. Při své premiérové brance o pouhé tři dny překonal dosavadní rekord Tomáše Pilíka z roku 2005.

Nejmladší střelci v historii první ligy:
1. Adam Hložek (16 let, 7 měsíců),
2. Tomáš Pilík (16 let, 7 měsíců),
3. Václav Kadlec (16 let, 11 měsíců).

Při gólové hlavičce Hložek předskočil Řezníka, který už byl v té době zraněný a za další dvě minuty ho vystřídal Havel. V plzeňském dresu hrozil převážně Kayamba, ale prostor mezi tyčemi netrefil ani v 25. minutě ve skluzu po Kovaříkově centru na zadní tyč.

O chvíli později se i druhý překvapivý člen hostující základní sestavy Pačinda přimotal k inkasovanému gólu. Ve vlastním vápně po rohu zastavil Sáčka, sudí Pechanec nařídil penaltu a Kanga v 29. minutě nezaváhal.

Tři minuty po přestávce mohl zaskočeným hostům po chybě v rozehrávce zasadit třetí úder Tetteh, ale brankář Hruška jeho samostatný únik zneškodnil. V 59. minutě plzeňský kouč Vrba poslal na trávník střídajícího Hořavu a ten po pár sekundách na hřišti v dosud největší šanci Západočechů z voleje přízemní střelou těsně minul.

Plzeň ale na zvrat neměla a v 68. minutě inkasovala potřetí. Hanousek po průniku ze strany do vápna našel Sáčka a ten křížnou střelou na zadní tyč zaznamenal v jubilejním 50. ligovém zápase svůj první gól.

V závěru se asi deset minut nehrálo kvůli zásahu policie v hostujícím sektoru. Ve třetí minutě nastavení byl po druhé žluté kartě vyloučen plzeňský Kovařík a o šest minut později se z dorážky prosadil střídající Pulkrab.

Domácí: 10. Hložek, 29. Kanga, 68. Sáček, 90+10. Pulkrab

Hosté:

Domácí: Nita – Chipciu, Štetina, Costa, Matěj Hanousek – M. Frýdek, Sáček – Dočkal (C), Kanga (90+4. V. Kadlec), Hložek (81. Moberg Karlsson) – Tetteh (69. Pulkrab).

Hosté: A. Hruška – Řezník (13. M. Havel), R. Hubník (C), Pernica, Limberský – Procházka, Hrošovský – Kayamba (59. Hořava), Pačinda, J. Kovařík – Chorý (73. Beauguel).

Klíčové momenty utkání:

Sparta - Plzeň: Demolice dokončena! Po Karlssonově nádherné ráně dorážel Pulkrab - 4:0

Sparta - Plzeň: Kovařík přišlápl Kangu a je vyloučen!

Sparta - Plzeň: Hostující fanoušci musejí předčasně domů, sektor je vyklízen!

Sparta - Plzeň: Zápas je přerušen, policie zasahuje proti fanouškům Viktorie

Sparta - Plzeň: Dočkal atypickým rohem našel Costu, ten trefil tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Plzeň: Sáček nádhernou umístěnou placírkou zvyšuje na 3:0!

Sparta - Plzeň: Krvavý střet Štetiny s Chorým, plzeňský útočník musel otřesený na lavičku

Sparta - Plzeň: Hořava v tutovce mohl vrátit Plzeň do hry! Ale šanci zahodil

Sparta - Plzeň: Hložek si seběhl doprostřed a střílel těsně nad

Sparta - Plzeň: Dočkal našel osamoceného Costu, ten z voleje pálil nad bránu

Sparta - Plzeň: Tetteh šel sám na Hrušku! Ale ten ho skvěle vychytal

Sparta - Plzeň: Hložek z otočky odjistil skákavou bombu, protáhl Hrušku

Neplatícím uživatelům se videa zpřístupní následující den.

Sparta - Plzeň: Kanga si posadil Hrušku a proměňuje penaltu! 2:0

Sparta - Plzeň: Penalta pro domácí! Po souboji s Pačindou spadl Sáček

Sparta - Plzeň: Kovařík našel Kayambu, ten z úhlu pálil mimo

Sparta - Plzeň: “Tohle je stadion, žádný kancl!” Letenští fans rozvinuli transparent

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905