SESTŘIH: Zlín - Dukla 2:1. O vítězství rozhodla penalta z 97. minuty

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Drama až do konce. Ve 24. kole FORTUNA:LIGY porazil Zlín poslední Duklu 2:1 gólem z 97. minuty z penalty. Pokutový kop proměnil Tomáš Poznar, jehož dvouzápasový trest za úder loktem z předchozího zápasu s Ostravou ještě nevstoupil v platnost. V prvním poločase se domácí ujali vedení po vlastní brance Ivana Ostojiče, ale ještě před přestávkou Pražané zásluhou Vojtěcha Hadaščoka vyrovnali. Zlín po nepovedeném vstupu do jara vyhrál podruhé za sebou.

Zlínští začali velmi aktivně a uzavřeli soupeře před pokutovým územím. Jako první zahrozil Poznar, ale brankář Hruška byl u tyče včas. Tlak domácích vygradoval ve 21. minutě, kdy si centr z levé strany srazil do vlastní sítě Ostojič. Ševci tak před vlastními fanoušky skórovali po 335 minutách.

Trenér Dukly Skuhravý sice udělal oproti minulému kolu hned sedm změn v základní sestavě, na hrotu ale ponechal dva zkušené útočníky. A právě jejich spolupráce vedla k vyrovnání. Holenda poslal kolmicí do brejku Podaného, který obešel gólmana Rakovana i obránce Zlína a umožnil Hadaščokovi pohodlně vyrovnat.

Zlín - Dukla: Poznar proměnil penaltu, 2:1

Zlín se brzy oklepal, ale jeho hře ve zbytku úvodního poločasu chyběl větší nápad a moment překvapení. Po Čanturišviliho akci střílel po zemi Jiráček, ale Hrušku nenachytal. Domácí měli výraznou převahu, o čemž svědčí i poměr rohů 11:0 ve prospěch Fastavu.

SESTŘIH: Zlín - Dukla 2:1. Ševci v hektickém závěru urvali výhru

Úvod druhé půle přinesl očekávaný scénář. Snahu domácích o vítězný gól na straně jedné a poctivou defenzívu s rychlými brejky na straně druhé. Jenže po chvíli bylo vše jinak, protože Dukla postupně vyrovnala hru a vytvářela si i šance. V 54. minutě pálil González do brankáře, ještě blíže ke gólu měl Hadaščok po minele Bartošáka, ale Rakovan byl připraven.

Závěrečný nápor Zlína odstartovala akce střídajícího Matejova, jeho zpětnou přihrávku dostal do ideální střelecké pozice Jiráček, ale levačkou přestřelil. Domácí ale nakonec přeci jen dokázali vstřelit rozhodující gól. Po stažení Poznara nařídil rozhodčí penaltu, kterou zlínský útočník proměnil.

Zlín - Dukla: Djuranovič v úniku tristně pohrdl tutovkou

Poznar se tak střelecky prosadil ve druhém utkání po sobě, když i v minulém kole proti Ostravě vstřelil vítěznou branku. Právě po utkání s Baníkem disciplinární komise potrestala zlínského útočníka dvouzápasovým zákazem startu, který ale ještě před utkáním s Duklou nenabyl právní moci a Poznar mohl ještě nastoupit.

Domácí: 21. Ostojić (vl.), 90+7. Poznar

Hosté: 28. Hadaščok

Domácí: Rakovan – Li. Holík (71. Matejov), P. Buchta, Hlinka, Bačo, Bartošák – Čanturišvili, Jiráček (C) (85. Jakubov), Podio (78. Hronek), Džafić – Poznar.

Hosté: M. Hruška – Raspopovič, Ostojić, Bezpalec – Hadaščok (81. Douděra), Marek Hanousek (C), Kozma (43. D. Souček), Lu. Holík, Podaný – Holenda – P. González (68. Djuranović).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905