SESTŘIH: Slovácko - Jablonec 0:0. Další remíza domácích, hosty podržel Hrubý

Autor: iSport.cz
0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Slovácka ve 25. kole první ligy doma remizovali s Jabloncem 0:0. Tým z Uherského Hradiště potřetí za sebou uhrál nerozhodný výsledek a v tabulce zůstává na 11. místě. Jablonec se Slováckem v nejvyšší soutěži neprohrál podesáté v řadě a upevnil si čtvrtou příčku.

Zápas začal ve svižném tempu, ale to také byla na dlouhou dobu jeho největší přednost. Šancí se totiž rodilo v úvodním poločase velmi málo. Za první náznak lze považovat Kalabiškovu střelu z prostoru velkého vápna, která skončila vysoko nad. Vzápětí zahrozil dvakrát hostující Vatajelu, ale jeho trestný kop mířil nad Trmalovu branku a následná hlavička skončila v náručí domácího gólmana.

Slovácko mělo opticky více ze hry, ale jeho ofenziva narážela na dobře zformovanou obranu hostů. Klíčem k jejímu překonání byla finální přihrávka, ale ta v arzenálu slováckého týmu v první půli chyběla. Až na jednu výjimku: ve 38. minutě se domácí narážečkami dostali za obranný val Jablonce, Zajíc šel sám na Hrubého, ale tento souboj vyhrál brankář Severočechů.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, její podstatná část se odehrávala ve středu hřiště a dominovaly jí osobní souboje, šancí i jejich náznaků se rodilo velmi málo. Nejblíže k úvodní brance měl v 69. minutě hostující útočník Doležal, který se dostal s míčem na malé vápno, ale v pádu nedokázal míč usměrnit mezi tyče a poslal jej hodně vedle.

Zápas se tak dostal do fáze, kdy mohla rozhodnout jedna chyba či jedna vydařená akce. Pokoušely se o ni obě strany, v závěrečných minutách mnohem více domácí, ale kýžený gólový efekt se nedostavil. I přes obrovskou šanci střídajícího Jurošky, jehož vychytal Hrubý.

SESTŘIH: Slovácko - Jablonec 0:0. Severočeský tlak končil na hraně vápna, Hrubý zlikvidoval dvě tutovky

Domácí: Trmal – Šimko, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Reinberk – V. Daníček (C), Sadílek (66. Havlík) – Jaroslav Diviš (86. Juroška), Navrátil, Kalabiška – Zajíc (76. Hološko).

Hosté: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman (C) – R. Acosta (65. Kratochvíl), Trávník (81. Jovović), Považanec, Vatajelu (90+1. V. Kubista) – Doležal.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905