SESTŘIH: Zlín - Olomouc 0:2. Domácí opět padli, Hanáci venku září

Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Zlína ve 26. kole první ligy doma podlehli Olomouci 0:2 a propadli se z šestého na sedmé místo tabulky. O páté výhře Sigmy z posledních šesti zápasů rozhodli Jakub Yunis a střídající Milan Lalkovič. Hanáci drží desátou příčku, "Ševci" ztrácí bod na Mladou Boleslav, která uzavírá skupinu o titul.

Úvod duelu byl poznamenán zraněním stoperů. Zatímco domácí Buchta se po ošetření do hry vrátil, opora zadních řad Sigmy Beneš i po dlouhém ošetření nikoliv a nahradil ho Štěrba.

Tento moment jakoby ovlivnil kvalitu hry v počátečních minutách. Ani jeden tým se nemohl dostat do řádného tempa, chyběl pohyb, přesnost přihrávek. Nebýt Vyhnalovy hlavičky v desáté minutě, divák by se nudil.

Změna k lepšímu pohledu nastala v polovině první půle. Domácí přidali na rychlosti i důrazu, více se cpali do šestnáctky a vznikaly z toho i šance. Ve výhodné palebné pozici pálil nad Jiráček, nadějně vyhlížela i Holíkova příležitost a málem vlastním gólem skončilo Kalvachovo vypíchnutí přihrávky.

Olomouc se na dostřel Rakovanovy branky dostala až v závěru půle. Nejprve Sladký mířil o kousek vedle, aby pak Falta vybídl na malém vápně Yunise k prvnímu ligovému gólu kariéry.

Začátek druhé půle zastihl v lepším rozpoložení hosty, kteří kontrolovali hru, byli více na míči, nicméně ke střelecké možnosti k ohrožení branky se nedostali. Domácí, kterým na hrotu citelně chyběl distancovaný Poznar, hráli příliš komplikovaně a do šířky, ale i tak se dostali do své největší šance, když po standardní situaci a odraženém míči trefil Bartošák břevno.

Blízko ke druhému gólu měla i Olomouc, Yunis uvolnil Dvořáka, který ale z bezprostřední blízkosti netrefil branku. Zlín v závěrečné fázi zápasu vsadil na útočnou notu, ale jeho stereotyp neměl hostující tým problém uhlídat.

Olomouc naopak hrozila brejky. Po jednom z nich, který odtáhl Houska, pálil Zahradníček, ale s gólmanem přeloboval i bránu. Mrzet ho to nemuselo, Sigma i tak své vítězství nejenže uhájila, ale ještě po brejku v nastavení potvrdila gólem Slováka Lalkoviče. Olomouc neprohrála v lize se Zlínem poosmé za sebou.

Domácí:

Hosté: 40. Yunis, 90+1. Lalkovič

Domácí: Rakovan – Matejov, Bačo, P. Buchta, Bartošák – Li. Holík, Jiráček (C), Hlinka, Podio (76. Jakubov), Džafić (64. Čanturišvili) – Vyhnal (69. Železník).

Hosté: M. Buchta – Sladký, Beneš (9. Štěrba), Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček, Houska, Kalvach, Falta (64. Lalkovič) – P. Dvořák (81. Polom) – Yunis.

Zlín - Olomouc: Závar před hostující bránou, Džafič mířil nad břevno

Zlín - Olomouc: To byl zákrok! Buchta perfektně zasáhl na brankové čáře proti střele Vyhnala

Zlín - Olomouc: Komplikace pro hosty! Sigma v úvodu přišla o Víta Beneše

Zlín - Olomouc: Petr Buchta si dobře naskočil, míč letěl mimo

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905