21. dubna 2019 • 19:05

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 2:0. Vítězství domácích trefili Plšek s Houskou

0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Fotbalisté Sigmy Olomouc si v 29. kole FORTUNA:LIGY poradili s Teplicemi 2:0. Vyrovnané utkání strhli na stanu domácích Jakub Plšek a David Houska. Hanáci na domácím hřišti uspěli počtvrté v řadě.

Domácí: 42. Plšek, 69. Houska

Hosté:

Domácí: M. Buchta – Sladký, Beneš, Jemelka, Falta – Kalvach – Zahradníček, Plšek (82. Chytil), Houska (C), Lalkovič (67. Chvátal) – Yunis (77. P. Dvořák).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Čmovš, Shejbal, Krob (C) (80. Hošek) – Kučera, Trubač (64. Radosta) – Hora, Žitný (73. Ljevaković), Hyčka – Kuchta.

3824 diváků

Po vlažném úvodu jako první zahrozili hosté, ale Hosta z úrovně penalty vystřelil vysoko nad. Poté převzali otěže zápasu domácí. Střela Lalkoviče byla sražena na roh, Sladký ve 21. minutě trefil tyč a po půlhodině hry po rychlém brejku a přečíslení dopadl stejně Lalkovič.

Gólu se Sigma dočkala chvíli před přestávkou. Jemelka vybojoval míč, poté přesnou přihrávkou našel mezi obránci Plška, který ranou zpoza vápna prostřelil Grigara. Teplický brankář si vzápětí zavařil špatnou rozehrávkou, ale aktivní Lalkovič ji potrestat nedokázal.

Po přestávce se na první šanci čekalo až do 66. minuty, kdy Lalkovič po průniku obranou trefil tyč. Chvíli na to mohly hosté srovnat, jenže Radosta ve skvělé pozici trestuhodně minul. Dramatickou čtyřminutovku poté zakončil druhý gól Olomouce, o který se tvrdou ranou postaral Houska.

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 2:0. Bída Severočechů trvá, prohráli potřetí v řadě

Teplice poté zvýšily aktivitu, ale vytěžili z ní pouze Horovu hlavičku přímo do brankáře Buchty a Radostova střela skončila rohem. Severočeši si tak zkomplikovali závěr základní části, protože před posledním kole je na poslední příčce pro play off o poháry dělí od pásma skupiny o sestup pouhé dva body.

Sigma naopak udělala výrazný krok minimálně k účasti v pohárovém play off, ale před posledním kolem může pomýšlet i na účast ve skupině o titul. Na sedmé příčce ji totiž od šestého Liberce dělí dva body. Olomouc však zakončí základní část na Slavii, zatímco Liberec míří na hřiště předposlední Karviné.

Olomouc - Teplice: Radosta tlačil míč k tyči, nakonec pálil těsně vedle

Olomouc - Teplice: Lalkovič udělal z dvou hostujících beků kužely a pak trefil tyč!

Olomouc - Teplice: Nebezpečná rána Plška minula cíl o centimetry

Olomouc - Teplice: Plškova rána přesně zaplula k pravé tyči, 1:0

Olomouc - Teplice: Kreativní signál Severočechů málem nachytal Sigmu. Domácí zachránil Beneš

Olomouc - Teplice: Střela Trubače skončila nad

Olomouc - Teplice: Další gólovka Sigmy, Lalkovič napálil břevno!

Olomouc - Teplice: Sladký pláchl obráncům a trefil tyč!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Teplice: Kučerův trestný kop minul bránu jen o kousek

Olomouc - Teplice: Pohotové zakončení Hory kryl Buchta

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905