SESTŘIH: Karviná - Dukla 3:0. Pražané se loučí po osmi letech s ligou

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Dukly po osmi letech opouštějí první ligu. Pražané v třetím kole nadstavby ve skupině o záchranu prohráli v Karviné 0:3 a dva zápasy před koncem sezony už nemají šanci opustit poslední místo v tabulce, které jako jediné znamená přímý sestup z nejvyšší soutěže. Dva góly Slezanů dnes dal Tomáš Wágner a jednou se trefil Dávid Guba, za bezbrankového stavu neproměnil hostující Jakub Podaný penaltu.

Dukla od začátku sezony figurovala na dně tabulky. V Karviné k udržení nadějí na záchranu potřebovala zvítězit. Pražané, kteří mezi elitou hráli nepřetržitě od ročníku 2011/12, ztrácejí z posledního místa na soupeře nedostižných 11 bodů.

Slezané naopak ještě mají šanci na to, aby se vyhnuli baráži, kterou si proti druhému a třetímu týmu druhé ligy zahrají 14. a 15. celek z nejvyšší soutěže. Předposlední Karviná ztrácí na třináctou Příbram pět bodů.

Dukla vstoupila do zápasu o naději aktivněji a brzy měla blízko k vedení. Po souboji Dreksy s Tetourem nařídil rozhodčí Houdek penaltu, ale Podaného střelu vyrazil domácí brankář Pastornický.

Ve 22. minutě Slezané soupeře za neproměněný pokutový kop potrestali. Na Budínského rohový kop si naskočil Wágner a hlavou překonal Hrušku. Na druhé straně si na Podaného centr naskočil Tetour, ale Pastornický zasáhl.

SESTŘIH: Karviná - Dukla 3:0. Hosté z Julisky se po osmi letech loučí s první ligou

Domácím vedoucí trefa výrazně pomohla a ještě do přestávky skórovali podruhé. Tři střely zpoza vápna se ještě neujaly, ale ve 42. minutě už Slezané slavili. Po Budínského přihrávce se dostal až před gólmana Hrušku Guba a jemným obloučkem zvýšil.

Třetí gól mohl přidat v 53. minutě Wágner, který obešel Hrušku, ale na brankové čáře zasáhl Bezpalec. Domácí poměrně s přehledem drželi náskok a Dukla zahrozila až v 70. minutě, kdy Kovalovu střelu vyrazil Pastornický.

Pražané už neměli síly na zvrat a ještě jednou inkasovali. V 78. minutě ještě Lingrův gól neplatil kvůli ofsajdu, ale z následné akce už doklepl míč v souladu s pravidly do sítě Wágner. Na kontě má v této ligové sezoně už 13 branek.

Hostům nebyl souzen ani jeden gól, střídající Djuranovič totiž trefil jen tyč. Karviná zdolala v lize Duklu poprvé po předešlých čtyřech porážkách.

Domácí: 22. Wágner, 42. Guba, 79. Wágner

Hosté:

Domácí: Pastornický – Krivák, Dreksa (C) (90. Suchan), Rundić, Záhumenský – Smrž – Jan Moravec, Lingr, Budínský (85. Bukata), Guba (58. Ba Loua) – Wágner.

Hosté: M. Hruška – Ostojić, Bezpalec, D. Souček – Doumbia, Daniel Tetour, Marek Hanousek (66. P. González), Milošević (C) – Kovaľ (84. Douděra), Hadaščok, Podaný (46. Djuranović).

16. Dukla 35 5 7 23 30:72 22

Karviná - Dukla: Guba poslal Ostojiče na skluzavku, mazáckým gólem zvyšuje na 2:0!

Karviná - Dukla: Bezpalec heroicky zachraňoval míč na brankové čáře!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Karviná - Dukla: Krásná prostrkávačka Gonzáleze na Kovaľa! Pastornický byl pozorný

Jan Moravec (vlevo) a Branislav Miloševič (vpravo) svedli bolestivý souboj o míč během zápasu Karviná - Dukla Praha

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905