Jihlava volá o pomoc. Zjistili jsme, jak na sudí reagují ligové kluby | iSport.cz
Ondřej Škvor
5. června 2019 • 05:00

Jihlava volá o pomoc. Zjistili jsme, jak na sudí reagují ligové kluby

TOP VIDEA
Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče Odvážný Trpišovský: Chceme se Barceloně minimálně vyrovnat v držení míče
Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly Messi a spol. v Praze! U hotelu je vítali fanoušci, hvězdy před nimi prchly
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jozefe Chovanče, Martine Wilczeku, odstupte! Hlavu předsedy a místopředsedy komise rozhodčích žádá Vysočina Jihlava, čerstvě poškozená ve dvou barážových utkáních proti Karviné. A vyzývá ostatní kluby, aby se proti „systematickému bezpráví“ ozvaly. Ty však, alespoň navenek, zůstávají spíš opatrné, byť třeba mistr Slavia debatu o komisi a sudích podporuje. V placené části článku mimo jiné najdete i anketu, ve které deník Sport oslovil všech 16 prvoligových klubů s dvěma otázkami ohledně aktuální kauzy. Co si o jihlavské výzvě myslí Jaroslav Tvrdík a které kluby klub z Vysočiny podpořily?Měly to být dvě červené karty, jenže rozhodčí Martin Nenadál karvinské hráče jenom žlutil. Možná i proto jí utekla první liga, a tak Jihlava dva dny po barážové odvetě bouchla do stolu.

Ve své otevřené výzvě se s tím nemazala. Nejprve šila do rozhodčích včetně jejich nejvyššího vedení. „Můžeme se jenom dohadovat, jestli jsou konkrétní utkání řízena nesprávně jen z neschopnosti, nebo jen tak ze sportu, nebo z jiných pohnutek.

„Sudí ukázali absenci svědomí. Ale v zásadě vinu nenesou, jsou totiž jen nástrojem něčích zájmů. Vyzýváme nejen v kontextu obou barážových dvojutkání komisi rozhodčích a zejména pány Chovance a Wilczeka, aby přestali škodit českému fotbalu a odstoupili.“ Oba oslovení pánové zatím reagovali jenom stručně.

„Dnes se k tomu vyjadřovat nebudu. Všechno řeknu komplexně po středečním zasedání komise,“ sdělil pouze Jozef Chovanec. „Vyjádřím se po řádném zasedání komise,“ připojil se také Martin Wilczek. Tato dvojice by měla odpovědět především na dvě základní otázky. 

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud