SESTŘIH: Baník – Teplice 0:1. Bleskový úder Žitného, Baroš nedal penaltu

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Baník doma opět ztratil. V předehrávce 3. kola FORTUNA:LIGY padli Ostravští na svém hřišti 0:1 s Teplicemi. Vítězný gól vstřelil už ve 3. minutě Patrik Žitný. Domácí sice ve druhém poločase soupeře hodně zatlačili, na Tomáše Grigara v brance ale nenašli recept. Největší šanci zahodil v 66. minutě Milan Baroš, který neproměnil pokutový kop. Baník tak zůstává na třech bodech, Severočeši berou první výhru v sezoně.

Teplice rychle snažily dát zapomenout na pětigólovou blamáž se Slavií. Na vedoucí gól jim stačilo 133 sekund. Moulis na zadní tyči vrátil přetažený centr zpátky na malé vápno a Žitný po zemi prostřelil Budinského.

Baník na nepříznivý vývoj reagoval ofenzivou. Útočný tandem Baroš - Diop, který navzdory vítězství v Karviné v základní sestavě nahradil Kuzmanoviče se Smolou, poprvé zaúřadoval ve 12. minutě. Barošově teči po Diopově průniku chyběly decimetry.

Ostrava pak získala trvalou převahu a obléhala svou útočnou polovinu. Především zásluhou Reitera na pravé straně pronikala do teplického vápna, ale domácí záložník nejprve trefil jen boční síť, pak úspěšně hledal ve vápně Baroše, jeho pohotové zakončení však Grigar zlikvidoval.

SESTŘIH: Baník - Teplice 0:1. V úvodu rozhodl Žitný, Baroš nedal penaltu

Další nebezpečnou akci Ostravy založil kolmicí za obranu opět Baroš, ovšem Diop vypálil bez přípravy asi metr vedle teplické tyče.

Baník v tlaku pokračoval i po změně stran. Postupným útokem si v 53. minutě domácí otevřeli obranu hostů a Jánošovu štiplavou dělovku z dvaceti metrů Grigar s námahou odvrátil.

Největší možnost k vyrovnání měli Ostravané v 66. minutě. Poté, co jeden z teplických hráčů zahrál rukou ve vápně, se pískala penalta, ale Barošovu střelu Grigar chytil. Domácí zahodili pokutový kop ve druhém domácím utkání po sobě.

Stále se hrálo jen na teplické straně. Třináct minut před koncem se ve vápně uvolnil střídající Kuzmanovič, avšak ani jeho projektil Grigar za záda nepustil.

Ostrava byla přes snahu v závěru stále křečovitější. I když hosté v podstatě za celý druhý poločas Budinského neohrozili, defenziva jim stačila, aby po osmi utkáních venku naplno zabodovali.

Domácí:

Hosté: 3. Žitný

Domácí: Budinský – Celba, Procházka, Stronati, Fleišman – Reiter, Jánoš, Jirásek, Granečný (46. de Azevedo) – Baroš (C) (73. Kuzmanović), Diop (64. Smola).

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Mareš – Žitný, Ljevaković (C) (76. Kodeš), Kučera, Moulis (55. Nazarov) – Vyhnal (78. Jindráček), Hora.

Baník - Teplice: Baroš nedal penaltu! Slabou střelou nechal vyniknout Grigara

Baník - Teplice: Jeřábek hrál ve vápně rukou, penalta pro domácí!

Baník - Teplice: Baroš ve skluzu poslal míč jen o centimetry vedle levé tyče

Baník - Teplice: Skvělý centr Hory mohl zužitkovat Vyhnal. Jeho hlavička ale minula cíl jen o kousek

Baník - Teplice: Žitný nekompromisně propálil Budínského a hosté vedou 1:0

Baník - Teplice: Kučerova střela skončila těsně vedle

Tomáš Grigar se blýskl v Ostravě skvělými zákroky

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905