SESTŘIH: Bohemians – Plzeň 0:0. Viktoria poprvé v sezoně ztratila

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Plzeň poprvé v novém ročníku ztratila. Ve 4. kole FORTUNA:LIGY remizovala na hřišti Bohemians 0:0. Utkání přineslo jen jednu střelu na branku. Ve druhém poločase sice Jan Kopic vstřelil gól, ten nicméně neplatil kvůli ofsajdu. Plzeň se s 10 body posunula do čela tabulky, ze kterého ji ale v neděli může sundat Slavia, která hraje v Karviné. „Klokani“ získali čtvrtý bod.

Domácí trenér Martin Hašek nechal na lavičce Šmída s Vaníčkem, které nahradili Köstl a Pokorný, jenž se do Bohemians v týdnu vrátil na roční hostování a odehrál první soutěžní duel od konce května. Hostující kouč Pavel Vrba udělal oproti úterní odvetě druhého předkola Ligy mistrů proti Olympiakosu Pireus, který Viktoria v Řecku prohrála 0:4, jedinou změnu, když Limberský zastoupil Hlouška.

Západočeši si první příležitost vypracovali ve třetí minutě. Kopicův centr prodloužil Krmenčík na zadní tyč, ale Řezník se zblízka neprosadil. V deváté minutě po Vodhánělově rohovém kopu na zadní tyč hlavičkoval nikým nehlídaný Podaný těsně vedle. O minutu později napřáhl z dálky hostující Kalvach a brankář Valeš jeho pokus vyrazil nad břevno. Po následném rohovém kopu hlavičkoval Brabec mimo tři tyče.

SESTŘIH: Bohemians - Plzeň 0:0. Zápas bez střely na bránu, Kopicův gól nebyl uznán

Poté si dlouho ani jeden celek nevypracoval šanci. Až v 38. minutě po Vodhánělově centru se míč dostal ke Köstlovi, který zakončil vedle Hruškovy branky.

Čtyři minuty po změně stran si Krmenčík ve vápně poradil s Köstlem, ale zakončení mu znemožnil gólman Valeš, jenž se mu vrhl pod nohy. Ve 62. minutě si na Vodhánělův centr naskočil Hronek, ale ten hlavičkou Hrušku neohrozil. V 69. minutě vystřelil z vápna Hrošovský, jenže jeho střelu jeden z domácích hráčů zblokoval.

O dvě minuty později vyslal Krmenčík za obranu "Klokanů" Kopice, který překonal Valeše. Kvůli ofsajdu však gól neplatil. V poslední minutě pak Kopic přízemní střelou před vápnem těsně minul tyč. Plzeň potřetí z posledních čtyř soutěžních duelů neskórovala.

Domácí: Valeš – Hůlka, Köstl, Pokorný – Bartek, Vacek (74. Vaníček), Jindřišek (C), Podaný – Hronek, Keita (76. Ugwu), Vodháněl (81. Záviška).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Pernica (35. Hejda), Brabec, Limberský – Hrošovský (C), Kalvach – Kayamba (66. Janošek), Mihálik, J. Kopic – Krmenčík (86. Chorý).

Klíčové momenty zápasu:

Bohemians - Plzeň: Ani Kopicova rána v poslední minutě nezamířila na bránu!

Bohemians - Plzeň: Velice nadějné přečíslení domácích zhatil ofsajd!

Bohemians - Plzeň: Ani Řezníkův poksu hlavou netrefil bránu

Bohemians - Plzeň: Krmenčíkova hlavička skončila vedle levé tyče

Bohemians - Plzeň: Kopic dostává míč do sítě! Ale už byl v ofsajdu

Bohemians - Plzeň: Janošek nasadil parádní jesle, Hrošovského rána byla zblokována

Bohemians - Plzeň: Hronek se dostal k hlavičce, zamířila ale vedle

Bohemians - Plzeň: Krmenčík se probíjel před bránu, Valeš v poslední chvíli zasáhl

Bohemians - Plzeň: Kopicova solidní rána skončila v kotli Klokanů

Bohemians - Plzeň: Krmenčík mohl jít sám na bránu, ale nejspíš chybně byl odmáván ofsajd

Bohemians - Plzeň: Köstl pohotově zareagoval na propadlý míč a pálí těsně vedle!

Bohemians - Plzeň: Pernica je po úderu loktem od Keity v tratolišti krve

Bohemians - Plzeň: Brabcova hlavička zamířila vedle brány

Bohemians - Plzeň: Kalvachovu jedovku Valeš raději jistil na roh

Bohemians - Plzeň: Podaný se zjevil nikým nehlídaný na zadní tyči! Ale míč netrefil ideálně

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905