SESTŘIH: Karviná – Slavia 0:0. První ztráta mistra, Souček zahodil penaltu | iSport.cz
4. srpna 2019 • 18:20

SESTŘIH: Karviná – Slavia 0:0. První ztráta mistra, Souček zahodil penaltu

Autor: iSport.cz
Karviná - Slavia: Souček pokutový kop neproměnil, střílel vedle!
České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1 České Budějovice - Slavia: Stanciu využil prostoru a napřáhl k parádní pumelici, 0:1
Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu Preview bundesligy: Dortmund bude šlapat na paty Bayernu

První ztráta v nové sezoně. Mistrovská Slavia ve 4. kole FORTUNA:LIGY remizovala v Karviné 0:0, když zahodila řadu šancí. Tomáš Souček v první půli neproměnil penaltu, v několika velkých příležitostech neuspěl ani Mick Van Buren. Pražané se o skóre přesto vrátili do čela tabulky, Karviná získala první bod a zůstává poslední.

Domácí zahájili utkání s novou posilou bývalým slávistou Vukadinovičem, v brance pak po více než 12 letech nastoupil v lize Hrdlička. Slávistům scházel zraněný stoper Hovorka a místo něj začal Frydrych.

Slezané začali proti obrovskému favoritovi nebojácně, aktivita jim však vynesla jen roh a větší podporu publika. Ve 24. minutě ale domácí nabídli hostům velkou šanci na otevření skóre. Ndefe zahrál ve vápně v souboji s Van Burenem rukou, Souček však z nařízené penalty vystřelil vedle.

Po půlhodině hlavičkoval po rohu v dobré pozici Hanousek. První gólovou šanci ze hry si hosté vytvořili až v 38. minutě, kdy Hušbauer pohotově vyslal za obranu Van Burena, ten ale tváří v tvář zkušenému Hrdličkovi neuspěl. Domácí gólman jej pozičně vytlačil ze střeleckého úhlu.

V závěru první půle měli slávisté další dvě šance. Domácí obrana nezachytila další únik Van Burena, který ale mířil do boční sítě. Těsně před přestávkou pak Ševčík hlavičkou po Masopustově centru trefil břevno.

Pražané v druhé půli pokračovali v náporu. Ševčíkova střela už mířila do prázdné brány, ale z té vykopl míč Ndefe. Hostům se dál nedařilo v koncovce, v 57. minutě ztroskotal na Hrdličkovi i Masopust, který se ocitl za karvinskou obranou, ale domácí brankář dobře vyběhl.

V 61. minutě stálo při Slezanech opět štěstí, když agilní Van Buren nastřelil jen tyč. Domácí se bránili s vypětím všech sil a nakonec odolali. Po Coufalově centru totiž hlavičkoval Souček vedle a v poslední minutě pak týž hráč pálil jen do boční sítě. Karviná v sedmém ligovém utkání se Slavii poprvé bodovala.

Domácí: Hrdlička – Ndefe, Stropek, Rundić (C), Čonka – Putyera, Janečka (74. Smrž), Lingr, Marek Hanousek, V. Vukadinović (53. J. Šašinka) – Petráň (82. Galuška).

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – T. Souček (C), Král – Masopust (77. Olayinka), Hušbauer, Ševčík (69. Stanciu) – Van Buren (73. Júsuf Hilál).

Nejzajímavější momenty zápasu:

SESTŘIH: Karviná - Slavia 0:0. Nervózní mistr poprvé ztratil. Neproměnil penaltu a další tutovky

Karviná - Slavia: Olayinka se zamotal do kliček, Součkův nákop před bránu byl odvrácen

Karviná - Slavia: Součkova hlavička skončila těsně vedle levé tyče!

Karviná - Slavia: Bořil po Hušbauerově centru hlavičkoval nad bránu

Karviná - Slavia: Van Buren se otočil s míčem a napálil tyč!

Karviná - Slavia: Hanousek hlavičkoval vysoko nad bránu

Karviná - Slavia: Ndefe bláznivým zákrokem rukou trefil míč ve vápně, penalta!

Karviná - Slavia: Závar před domácí bránou, Bořilův centr jen prosvištěl malým vápnem

Karviná - Slavia: Van Burenova zpětná přihrávka málem zaskočila Hrdličku

Karviná - Slavia: Petráň padl po souboji s Frydrychem, Lingr pálil nad bránu

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava