Vrbova nejsilnější Plzeň je nejhorší. Exkapitán rozebírá příčiny krize | iSport.cz
14. srpna 2019 • 05:00

Vrbova nejsilnější Plzeň je nejhorší. Exkapitán rozebírá příčiny krize

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Plzeň jako Guardiola, Slavia jako Klopp. Kdo má větší potenciál?
TOP MOMENTY KOLA: Kanonáda v Plzni, rekord Koláře, první gól Karabce
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před šestnácti dny Pavel Vrba prohlásil, že má nejsilnější tým, který v Plzni dosud trénoval. Suchá statistika ale dává této teorii pořádně na frak. Viktoria nevyhrála pět z posledních šesti zápasů, ve čtyřech duelech v řadě nevstřelila gól. Vypadla z Ligy mistrů, na hraně krachu stojí v Evropské lize. Od doby vlastní renesance tak marné časy ještě nezažila. Tohle je naopak nejhorší Plzeň pod vyhlášeným koučem, v poslední době viditelně podrážděným. Pád k zemi může zarazit zítřejší odveta s Antverpami, k níž se na západě Čech extrémně upínají.Poprvé přišel Pavel Vrba do Plzně v říjnu 2008. Před necelými jedenácti lety. Od té chvíle se nikdy nestalo, aby Viktoria nevstřelila čtyři zápasy branku.

Od té chvíle se nikdy nestalo, aby Viktoria nevyhrála pět zápasů ze šesti.

Od té chvíle nebyl herní projev mužstva v tak ničemném stavu.

Od té chvíle se nikdy nestalo, aby v Doosan Areně byla tak negativní nálada a z tribun se nesl tak hlasitý pískot.

„Byl to nejhorší výkon, co jsem tady snad zažil,“ pravil viditelně přepadlý Vrba o zoufalém představení v prvním poločase nedělního utkání proti Slovácku (0:2).

Vraťme se krátce v čase: když Vrba v tiskovém středisku před odvetou s Olympiakosem, druhého předkola Ligy mistrů, prohlásil, že má nejsilnější mužstvo, které kdy v Plzni vedl, vzbudilo to velký rozruch a diskuzi. Obzvlášť po následné tvrdé havárii 0:4 a předčasném konci v kvalifikaci o Ligu mistrů.

Čísla ovšem jdou proti trenérovu přesvědčení. Ukazují totiž, že tohle je – minimálně z hlediska aktuální bilance - nejhorší Plzeň!

Je nezpochybnitelné, že v takové bídě západočeský klub jedenáct let nebyl. Nicméně existuje výrazný předpoklad, že jde pouze o přechodné období. Viktoria se totiž nachází v období nutné rekonstrukce.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud