SESTŘIH: Slovácko - Teplice 1:1. Marešův další gól na výhru nestačil

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

V zápase 10. kola první fotbalové ligy remizovalo Slovácko na domácím hřišti s Teplicemi 1:1. Oba góly padly po brejkových situacích - skóre otevřel ve 22. minutě hostující Jakub Mareš, v poslední minutě prvního poločasu vyrovnal Ondřej Šašinka. Slovácko nevyhrálo čtvrtý ligový zápas v řadě, Teplice, na jejichž lavičku se po dvouzápasovém disciplinárním trestu vrátil trenér Stanislav Hejkal, prodloužily sérii neporazitelnosti se Slováckem na sedm utkání.

Úvod zápasu se nesl ve znamení převahy domácího celku. Jeho záložní formace přehrávala středovou řadu Teplic a tak se hrálo především na polovině hostí, ovšem bez vyloženějších šancí.

Slovácko hrozilo zejména centrovanými míči, které ale vysoké stopery hostí nemohly překvapit. V 19. minutě chyboval v rozehrávce Shejbal, Petržela přistrčil míč Havlíkovi, ale jeho střele chybělo pár centimetrů.

Ve 22. minutě přišel pro domácí šok. Žitný vysunul mezi domácí stopery Jakuba Mareše, který při prakticky prvním ohrožení domácí branky velmi zkušeně přehodil vybíhajícího Trvala a pohodlně otevřel skóre. Pro hostujícího útočníka šlo už o čtvrtý zásah v posledních třech duelech.

SESTŘIH: Slovácko - Teplice 1:1. Hejkalův návrat na lavičku přinesl hostům bod

Domácí gól zaskočil, nicméně neubral jim snahu o vyrovnání. Vzduchem to příliš nešlo, byť Šašinkově hlavičce moc nechybělo. Když už se zdálo, že nápor Slovácka skončí v první půli bez jediné přímé střely na bránu, utekl obraně Teplice Šašinka, prostřelil Grigara a postaral se o vyrovnání.

Po přestávce se obraz hry srovnal a Teplice se přece jen více osmělovaly k útočení - nebezpečně hlavičkoval Mareš, Shejbalovu střelu po rozehrané standardní situaci lapil pozorný Trmal. V 65. minutě se hosté dožadovali pokutového kopu po souboji Reinberka s Marešem, ale píšťalka sudího se neozvala.

I na druhé straně se mezi tyčemi blýskl Grigar, když zlikvidoval tvrdou střelu Havlíka z přímého kopu. S přibývajícím časem rostla snaha domácích o vítězný gól, ale chyběla jim především přesná koncovka. Čtvrt hodiny před koncem byl blízko kýžené trefě Šašinka, ale hlavou mířil těsně vedle. V 87. minutě zlikvidoval hlavičku Hofmanna Grigar a poradil si i s nájezdem Zajíce.

1. FC Slovácko Vše o klubu ZDE

FK Teplice Vše o klubu ZDE

Domácí: 45. O. Šašinka

Hosté: 22. J. Mareš

Domácí: Trmal – Reinberk, Mich. Kadlec, S. Hofmann, Divíšek – M. Petržela (76. Kalabiška), V. Daníček (C), Havlík, Navrátil (88. Hellebrand) – O. Šašinka – Zajíc.

Hosté: Grigar – Jeřábek, Čmovš, Shejbal – Vondrášek, Kodeš, Kučera, Žitný, Hyčka – J. Mareš (C) (90+1. Jindráček), Jakub Řezníček (88. Vyhnal).

Klíčové momenty zápasu:

Slovácko - Teplice: Po rohovém kopu mohl rozhodnout Hofmann, ale hosty zachránil Grigar
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slovácko - Teplice: Hlavičku Šašinky zlikvidoval Grigar

Slovácko - Teplice: Po Petrželově standardce hlavičkoval mimo Šašinka

Slovácko - Teplice: Havlíkovu standardku pohlídal Grigar

Slovácko - Teplice: Shejbalovu ránu zkrotil Trmal

Slovácko - Teplice: Šašinka přesprintoval Čmovše a razantní střelou vyrovnal, 1:1

Slovácko - Teplice: Šašinkova hlavička skončila vedle levé tyče

Slovácko - Teplice: Dělovka Daníčka skončila vysoko nad

Slovácko - Teplice: Jakub Mareš famózně přehodil Trmala, 0:1

Slovácko - Teplice: Havlíkova střela prosvištěla kolem teplické brány

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905