SESTŘIH: Jablonec – Slavia 0:2. Dva góly za čtyři minuty, hosté utekli Plzni | iSport.cz
6. října 2019 • 19:50

SESTŘIH: Jablonec – Slavia 0:2. Dva góly za čtyři minuty, hosté utekli Plzni

Autor: iSport.cz
Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu Sedm postupů na EURO! Připomeňte si klíčové duely, které přinesly slávu
LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske LIGA NARUBY: Attila Limberský? To se to blbne, když vás jistí Proske

Fotbalisté Slavie zvítězili ve 12. kole první ligy v Jablonci 2:0. Obhájce titulu protáhl neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 18 zápasů a před reprezentační pauzou vede tabulku už o šest bodů před druhou Plzní, která prohrála v Mladé Boleslavi. Pražané rozhodli dvěma slepenými góly mezi 70. a 73. minutou, kdy se trefili Tomáš Souček a Peter Olayinka. Jablonec doma v lize prohrál po 13 utkáních a poprvé od loňské porážky rovněž 0:2 se Slavií a patří mu páté místo.

Jablonci chyběla ofenzivní dvojice Sýkora s Matouškem, která na severu Čech hostuje z Edenu, Pražané se zase museli obejít bez potrestaného Hovorky. Znatelněji se absence projevily na domácí straně. Severočeši se v první půli nedostali k tradiční ofenzivní hře a s výjimkou úvodu se spíše bránili.

Slávisté, kteří ve středu v Lize mistrů s Dortmundem utrpěli první soutěžní porážku od dubna, postupně získávali navrch, ale velké množství šancí z toho v úvodním dějstvím nevytěžili. Teclův oblouček z velkého úhlu nadzvedl gólman Hrubý a v 41. minutě Coufal na zadní tyči v těžké pozici netrefil odkrytou bránu.

Na opačné straně utekl hostující defenzivě Jovovič a mířil těsně mimo, gól by však stejně neplatil kvůli ofsajdu. Už v nastavení první půli zachránil Severočechy brankář Hrubý, který vyrazil Součkovu hlavičku z malého vápna po rohovém kopu.

SESTŘIH: Jablonec - Slavia 0:2. Sešívaní prorazili beton až v závěru, vedou už o šest bodů

Oba dva si zopakovali stejný souboj i devět minut po pauze a znovu výborně zasáhl domácí gólman. V 65. minutě se míč odrazil za obranu ke Stanciuovi, ale hostující záložník vystřelil slabě a mimo.

Jablonec na svou pasivitu doplatil v 70. minutě. Stanciuovu střelu Hrubý vyrazil před sebe a Souček s pomocí tyče dostal balon do sítě. Domácí na chvíli zcela vypadli z role.

Dvě ztráty míče ještě hosté nepotrestali, ale v 73. minutě už přidali pojistku. Po centru balon po Škodově lehké teči propadl až k Olayinkovi, který jej dotlačil do sítě.

Až poté začali hrát dopředu i domácí. Doležalovu ránu z úhlu však vyrazil Kolář, který si poradil i s ranou střídajícího Chramosty pod břevno. Slávistický gólman drží v lize neprůstřelnost 758 minut a k rekordu Petra Čech mu chybí už jen 144 minut. V závěru ještě domácí od třetí branky uchránil Hrubý.

Domácí:

Hosté: 70. T. Souček, 73. Olayinka

Domácí: V. Hrubý – Li. Holík, Plechatý, Břečka, Krob – Kratochvíl (87. Velich), V. Kubista (62. Hämäläinen), Hübschman (C), Považanec (76. Chramosta), Jovović – Doležal.

Hosté: O. Kolář – Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil – Masopust (63. Provod), Hušbauer, T. Souček (C), Stanciu (83. Hora), Olayinka – Tecl (68. Milan Škoda).

Domácí: Hanuš, Pilík, Hämäläinen, Macháček, Chramosta, Peřina, Velich

Hosté: Kovář, Holeš, Van Buren, Provod, Škoda, Ševčík, Hora

Domácí: V. Kubista, Doležal

Hosté: Stanciu, Bořil

Zbyněk Proske. Asistenti: Radek Kotík, Radim Dresler. Čtvrtý rozhodčí: Ondřej Berka. VAR: Ondřej Pechanec

Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou

4863 diváků

Nejzajímavější momenty utkání:

Jablonec - Slavia: Frydrychova hlavička mířila pod břevno, Hrubý pohotově zasáhl

Vybrat předplatné

Jablonec - Slavia: Olayinka si sebral míč a zvyšuje na 2:0!

Jablonec - Slavia: Stanciu trefil Plechatého ruku, ale na penaltu to nebylo

Jablonec - Slavia: Souček doráží míč od tyče do sítě, hosté vedou 1:0!

Jablonec - Slavia: Škodu zastavili sendvičem Břečka a Plechatý, penalta se nepíská

Jablonec - Slavia: Stanciu ve velké šanci, ale rána mu vůbec nesedla!

Jablonec - Slavia: Stanciu se vytasil s efektním, ale nepřesným volejem

Jablonec - Slavia: Součkovu hlavičku fantasticky vykryl Hrubý

Jablonec - Slavia: Jovovič za hostující obranou, ve stoprocentní šanci pálil mimo bránu

Jablonec - Slavia: Sešívaní rozebrali domácí obranu, Coufal v tutovce selhal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava