Jak se vyjednává o smlouvách: kluby vs. agent, bojuje se o výstupní klauzule | iSport.cz
19. října 2019 • 13:18

Jak se vyjednává o smlouvách: kluby vs. agent, bojuje se o výstupní klauzule

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Vémola a legendy fotbalu. Klobása, limonáda a šlo se hrát
Zákrok na Ševčíka jsem vyhodnotil blbě, ale už to nezměním, říká Krejčí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kluby se jim snaží všemožně bránit, pro agenty je to naopak způsob, jak svým klientům dopřát alespoň určitou volnost. Výstupní klauzule. Téma, které hýbe přestupovým trhem po celém světě už roky. A postupně proniklo i do České republiky, především pak ve spojitosti s pražskou Slavií a jejím šéfem Jaroslavem Tvrdíkem. V sekci iSportm Premium najdete i rozhovor s olomouckým sportovním manažerem Ladislavem Minářem, který popisuje specifika uzavírání hráčských smluv v českém prostředí.Je to věc, na níž se obě strany, kterých se týká jednání o hráčských smlouvách, rozhodně neshodnou. Výstupní klauzule budí emoce. A to čím dál vášnivější.

„Tohle je složitější téma, dost nepříjemné. Nevidím pro kluby výhodné tam ty klauzule mít,“ míní sportovní ředitel brněnské Zbrojovky Tomáš Požár. „Klauzule může být nastavena tak, že je zajímavá pro všechny strany,“ kontruje hráčský agent David Nehoda ze společnosti Nehoda Sport.

Pohled obou táborů lze chápat. Zástupci jednotlivých celků se logicky obávají, že se zavedením výstupní klauzule mohou tratit. Pokud hráč během krátkého období výkonnostně vyletí vzhůru, může jeho reálná cena přerůst zmíněnou výstupní doložku. Klub v takovém případě přichází o spoustu peněz.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud