4. listopadu 2019 • 19:50

SESTŘIH: Zlín – Plzeň 1:1. Krmenčíkův gól nestačil, srovnal Wágner

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Plzně v dohrávce 15. kola první ligy jen remizovali ve Zlíně 1:1. Viktorii poslal v 72. minutě do vedení Michael Krmenčík, ale hned za sedm minut srovnal domácí Tomáš Wágner. Západočeši nezvítězili ve třech z posledních čtyř kol a po polovině základní části ztrácejí na vedoucí Slavii už 11 bodů. Zlín v lize nevyhrál podeváté za sebou, přesto se posunul na třinácté místo tabulky.

Domácí: 79. Wágner

Hosté: 72. Krmenčík

Domácí: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček – Matejov, Podio, Jiráček (C), Bartošák – Fantiš (88. Čanturišvili), Poznar (83. Janetzký) – Wágner (90+2. Železník).

Hosté: A. Hruška – Řezník, Hejda, Brabec (C), Limberský – Kalvach, Procházka – Kayamba, Hořava (84. Beauguel), Hloušek – Krmenčík.

3742 diváků

Zlín měl před utkáním velké problémy s marodkou, na které bylo v minulém týdnu přes deset hráčů. Nakonec ale "Ševci" mohli nasadit dvě důležité opory Jiráčka s Poznarem.

Moravané od úvodu museli čelit tlaku hostí. V šesté minutě střílel Hořava těsně vedle, o tři minuty později protáhla brankáře Rakovana nebezpečná střela Kalvacha a po rohu Hejda zblízka v obrovské šanci napálil jen obránce.

Domácí se do ofenzivy dostávali sporadicky. Náznak možnosti přišel v 17. minutě, kdy se do centru od Matejova položil Wágner, ale hlavičkoval vedle.

Zlínu se nedařilo držet balon, přesto si vytvořil největší šanci první půle. Dlouhý pas z hloubi pole propadl za plzeňskou obranu, ale Wágner tváří v tvář Hruškovi netrefil branku. Podobně se v závěru první půle po rychlém brejku ze strany vedlo i hostujícímu Kayambovi.

SESTŘIH: Zlín - Plzeň 1:1. Krmenčíkův gól nestačil, srovnal Wágner

Po změně stran hru rozbila řada nepřesností na obou stranách, ale náboj jí vrátila velká šance Plzně. Na Hlouškův přímý kop si naskočil Hejda a Rakovan vytáhl proti hlavičce skvělý zákrok.

Plzeň zase začala stupňovat svůj tlak. Krmenčíkův nájezd hasil včasným skluzem stoper Buchta, ale další šance hostujícího útočníka už skončila v síti. V 72. minutě ve skluzu zužitkoval centr od Kayamby a připsal si sedmý gól v ligové sezoně.

Zlín poté vrhnul zbytky sil do útoku, Plzeň se zatáhla a doplatila na to. V 79. minutě po závaru a centru od Fantiše překonal Hrušku hlavou bývalý hráč Viktorie Wágner. "Ševci" v lize skórovali po 484 minutách.

Plzeň mohla okamžitě získat vedení zpět, ale Rakovan zneškodnil Kayambův pokus a proti Krmenčíkově dorážce zasáhl kousek před brankovou čárou stoper Buchta. Po Brabcově chybě v rozehrávce mohl v poslední minutě otočit stav domácí Wágner, ale Hruška jeho sólo přizvedl na břevno.

FC Zlín Vše o klubu ZDE

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

Zlín - Plzeň: Hluchá desetiminutovka nás stála vítězství, řekl kouč Vrba

Zlín - Plzeň: Hnaníček zatáhl Kayambu a po druhé žluté kartě byl vyloučen!

Zlín - Plzeň: Wágner selhal ve stoprocentní gólovce! Od Hrušky navíc spadl míč na břevno
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Zlín - Plzeň: Střelu Kayamby vyrazil Rakovan a dorážku Krmenčíka vytáhl patičkou Buchta!

Zlín - Plzeň: Po centru Kayamby hlavičkoval Hloušek nad

Zlín - Plzeň: Fantiš posadil na hlavu Wágnera parádní centr, 1:1

Zlín - Plzeň: Kayamba se podíval a našel nabíhajícího Krmenčíka. Ten se nemýlil, 0:1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905