SESTŘIH: Slavia – Karviná 2:0. Čekání na gól ukončil Takács, zvýšil Škoda | iSport.cz
1. prosince 2019 • 18:55

SESTŘIH: Slavia – Karviná 2:0. Čekání na gól ukončil Takács, zvýšil Škoda

Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1! Slovácko - Plzeň: Povedený brejk zakončil Hellebrand, 2:1!
Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu Vrba po prohře v Plzni: Ztráta Kalvacha? Aspoň prostřídáme sestavu

Fotbalisté Slavie v 18. kole první ligy porazili doma Karvinou 2:0. Favorita poslal v souboji prvního s posledním týmem tabulky v 63. minutě do vedení svým premiérovým gólem v červenobílém dresu Ladislav Takács a v nastavení přidal pojistku z opakované penalty střídající Milan Škoda.

Pražané protáhli neporazitelnost v nejvyšší soutěži na 24 utkání a dál vedou ligu o 11 bodů před druhou Plzní. Obhájce trofeje si zároveň částečně vylepšil náladu po středeční porážce 1:3 v Lize mistrů s Interem Milán, která znamenala vyřazení z boje o účast v jarní fázi evropských pohárů. Karviná osm kol po sobě nevyhrála a ztrácí bod na předposlední Příbram.

Trenér Slavie Trpišovský oproti středečnímu duelu s Interem Milán příliš nezamíchal se sestavou. Kvůli trestu za vyloučení z předchozího kola v Olomouci (0:0) chyběl Masopust, na hrotu útoku dostal v lize poprvé od srpna šanci Van Buren a na stoperu nahradil Frydrycha Takács.

SESTŘIH: Slavia - Karviná 2:0. Čekání na gól ukončil Takács, zvýšil Škoda

Pražané v souboji prvního s posledním týmem tabulky měli od úvodu navrch, ale stejně jako při srpnové remíze 0:0 v Karviné se trápili ve finální fázi. Ve čtvrté minutě Hušbauer trefil vnější část tyče a ve 22. minutě Van Buren zblízka z dorážky trefil jen gólmana Pastornického.

I po přestávce domácí pokračovali v tlaku, který ještě zesílil po dvojitém střídání v 56. minutě, kdy naskočili Provod a Škoda. V 63. minutě už favorit otevřel skóre. Na centr od Stanciua z přímého kopu si naskočil Takács a hlavou k tyči zaznamenal svůj první gól ve slávistickém dresu.

Zvýšit mohl krátce nato Škoda, hrající 300. zápas v české lize, jeho střela ale pouze škrtla břevno. V 67. minutě domácího útočníka vychytal Pastornický, který si pak poradil i se Stanciuovým přímým kopem.

V 70. minutě po odraženém míči překonal střelou k tyči Pastornického Hušbauer, ale sudí Dubravský po několikaminutové konzultaci s videorozhodčím branku zřejmě kvůli předchozímu faulu Pražanů neuznal.

Pojistku nepřidal ani Stanciu, který z úhlu z přímého kopu těsně přestřelil. Druhý gól vstřelili Pražané až v nastavení. Po Rundičově ruce ve vápně nařídil Dubravský penaltu, kterou Škoda i na druhý pokus se štěstím proměnil. Pokutový kop se opakoval kvůli předčasnému vyběhnutí hráčů.

Domácí: 63. Takács, 90+3. Milan Škoda

Hosté:

Domácí: Kolář – Coufal, Takács, Kúdela, Bořil – Ševčík, Hušbauer, Souček (C), Stanciu (88. Traoré), Olayinka (56. Provod) – Van Buren (56. Milan Škoda).

Hosté: Pastornický – Ndefe, Dreksa, Rundić (C), Čonka – Ba Loua (63. Vukadinović), Smrž, Bukata (80. Marek Hanousek), Janečka, Lingr – Petráň.

Slavia - Karviná: Škodova střela se otřela o břevno

Slavia - Karviná: Stanciu kroutil parádní míč na hlavu Takácse, ten rozvlnil síť za Pastornickým, 1:0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava