8. prosince 2019 • 18:54

SESTŘIH: Sparta - Boleslav 5:2. Krásné akce i góly, závěr patřil domácím

RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
SESTŘIH: Neapol - Barcelona 1:1. Divoký závěr, Vidal po dvou slepených žlutých nedohrál

Fotbalisté Sparty porazili v 19. kole první ligy Mladou Boleslav 5:2 a posunuli se na třetí místo před svého soupeře. Výhru Pražanů zařídili Michal Sáček, Martin Hašek, Guélor Kanga, Benjamin Tetteh a vlastní brankou Michal Hubínek. Za hosty se prosadili Lukáš Budínský a Pavel Bucha. Letenští neprohráli v lize poosmé za sebou. Středočeši od 84. minuty dohrávali bez vyloučeného Nikolaje Komličenka.

Domácí: 2. Sáček, 8. M. Hašek, 54. Kanga, 71. Tetteh, 80. Hubínek (vl.)

Hosté: 26. Budínský, 53. Bucha

Domácí: Heča – Sáček, Lischka, Mandjeck, Frýdek (C) – Hložek, M. Hašek (61. Trávník), L. Krejčí, Kanga, Plavšić (87. Vindheim) – Tetteh (73. Kozák).

Hosté: Stejskal – Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Túlio – Bucha (66. Ladra), Budínský, Hubínek, Matějovský (C) (87. Křapka), Fulnek (66. Jiří Klíma) – Komličenko.

9573 diváků

Na obou stranách došlo oproti minulému kolu k jediné změně. Pozice levého obránce připadla místo nemocného Hanouska kapitánu Frýdkovi, jehož v záloze nahradil Plavšič. Středočeši zase nastoupili na hrotu pouze s Komličenkem. Jeho tradiční parťák v útoku Mešanovič, který v prvním vzájemném duelu v ročníku rozhodl hattrickem o výhře svého týmu 4:3, proseděl zápas na lavičce. V základu se objevil Fulnek.

Spartě se výborně povedl začátek utkání a po dvou krásných střelách zpoza vápna vedla v osmé minutě 2:0. Nejprve se po necelých dvou minutách prosadil obránce Sáček, který se zbavil Matějovského a přesně zamířil k tyči. Pro Sáčka šlo o první trefu v ligové sezoně. Na něj navázal Hašek, jehož střela pomocí odrazu od břevna skončila v síti.

Letenští byli nadále při chuti, jenže Hložkova hlavička po Plavšičově centru skončila vedle a Haškovo zakončení v krkolomné pozici zblokoval stoper Tatajev.

SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 5:2. Strhující zápas s krásnými góly rozhodl Kanga

Středočeši snížili v 26. minutě. Komličenko vyhrál vzdušný souboj s Mandjeckem, Bucha přihrál do otevřené sparťanské obrany na naběhnutého Budínského, který úspěšně přehodil gólmana Heču.

V 35. minutě si Komličenko obhodil Mandjecka a šel sám na Heču, který však ve svém 150. ligovém startu odmítl srovnání. K dorážce se dostal Fulnek, jenže Mandjeck zabránil míči v cestě do branky. Poté se znovu prosadil Hašek, ale akci předcházel ofsajd.

Dvoubrankový náskok mohl Pražanům vrátit po přestávce po Kangově skvěle načasované přihrávce Hložek, jenž tváří v tvář Stejskalovi minul. A tak Mladá Boleslav srovnala. Bucha odebral Krejčího o míč a pokořil Heču střelou k tyči.

Radost sparťanských fotbalistů po brance do sítě Mladé Boleslavi

Jenže za minutu a půl si Sparta vzala vedení zpátky. Další povedenou střelou zpoza vápna se prosadil Kanga, který 10. gólem v ligové sezoně dohnal v čele tabulky nejlepších střelců Komličenka a plzeňského Krmenčíka.

V 71. minutě přidali sparťané čtvrtý zásah. Sparťanskou přihrávku Matějovský nechtěně srazil na naběhnutého Plavšiče, který vybídl ke skórování Tetteha.

Konečné skóre stanovil Hubínek, který si hlavou srazil Kangův centr do vlastní sítě. Pět branek nastřílela Sparta v nejvyšší soutěži poprvé od května 2016, kdy díky rekordním pěti trefám Lafaty rozstříleli Jihlavu 5:0. V 84. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen Komličenko.

Pražané zdolali v lize Mladou Boleslav po dvou zápasech a doma jí nepodlehli poosmé v řadě. Potřetí za sebou ji na Letné porazili tříbrankovým rozdílem. Středočeši potvrdili, že se jim venku nedaří. V devíti venkovních duelech ligové sezony vyhráli pouze jednou.

Klíčové momenty utkání

Sparta - Mladá Boleslav: Komličenko sestřelil Mandjecka a dostává druhou žlutou kartu

Sparta - Mladá Boleslav: Hubínek si srazil Kangův centr do vlastní sítě, 5:2!

Sparta - Mladá Boleslav: Tetteh po Matějovského hrubce pojišťuje vedení, 4:2!

Sparta - Mladá Boleslav: VAR zkoumal možnou penaltu, Budínský spadl po kontaktu s Plavšičem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Sparta - Mladá Boleslav: Kanga krásnou střelou hned vrací Letenským vedení, 3:2!

Sparta - Mladá Boleslav: Rána pro Letenské! Bucha přesnou ranou k tyči srovnal na 2:2

Sparta - Mladá Boleslav: Kanga skvěle našel Hložka, ten v tutovce nepřekonal Stejskala

Sparta - Mladá Boleslav: Hašek se postaral o nádherný gól! Ale neplatí kvůli Plavšičově ofsajdu

Sparta - Mladá Boleslav: Komličenko šel sám na bránu! Mandjeck pak zachraňoval na čáře

Sparta - Mladá Boleslav: Kangova kočkovaná s Komličenkem, sparťan poplácal soupeře po tváři

Sparta - Mladá Boleslav: Bucha perfektně našel Budínského, ten lobem snížil na 1:2!

Sparta - Mladá Boleslav: Plavšičova nebezpečná hlavička těsně minula bránu

Sparta - Mladá Boleslav: První střela hostů na bránu, Fulnekovu ránu si pokryl Heča

Sparta - Mladá Boleslav: Hložek mohl přidat třetí gól, hlavičkoval však vedle

Sparta - Mladá Boleslav: Parádní Haškova rána levačkou se od břevna odrazila do sítě, 2:0!

Sparta - Mladá Boleslav: Sáček nádhernou pumelicí otevírá skóre, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava