Analýza ocenila akademii Sparty. V čem je lepší než Barcelona? | iSport.cz
Jakub Dvořák
5. ledna 2020 • 05:00

Analýza ocenila akademii Sparty. V čem je lepší než Barcelona?

TOP VIDEA
TOP 5 motorsport filmů: Rallye smrti, ale i Rivalové či Ford vs. Ferrari
Nejlepší fotbalista v lize: Koho zvolili redaktoři Sportu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Španělský kolos Real Madrid nazval svoji akademii La Fábrica. I Česko má továrnu na talenty. Strahov. Sídlo sparťanské mládeže, které se pyšní lepšími výsledky než evropské top kluby. Podle aktuálního průzkumu CIES Football Observatory vychovali Letenští pro dospělý fotbal 56 hráčů. Jen šest klubů na starém kontinentě má v jednatřiceti nejvyšších soutěžích lepší výsledky. V zamčené části článku najdete i detaily o možném posunu 16letého Adama Karabce do sparťanského áčka a rozhovor s trenérem B týmu Václavem Kotalem.Ačkoliv na úspěch na české i evropské scéně sparťanský A-tým čeká již pár sezon, přesto se najde aspekt, ve kterém klub z Letné v tuzemsku naprosto dominuje. Práce s mládeží. Pražský klub je v ní podle poslední zprávy respektovaného serveru CIES Football Observatory dokonce lepší než Barcelona a její proslulá La Masia.

Zatímco z katalánské akademie se do 31 prvoligových soutěží dostalo 52 hráčů, Pražané se pyšní číslem 56, za což jim v žebříčku patří dělené sedmé místo se srbskou Vojvodinou. V čele je pak další srbský celek – Partizan Bělehrad, který kótou 75 překonal i Ajax Amsterdam.

„O kvalitní práci akademie to bezesporu svědčí, je to objektivní ukazatel,“ uvedl pro sparťanský klubový web Jaroslav Hřebík, ředitel úseku mládeže. „Kromě samotného počtu hráčů v tomto žebříčku je ale neskutečné, že ze všech těchto fotbalistů jich působilo ve Spartě více než 60 procent od žákovského věku, 35 procent dokonce od přípravky.“

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud