Plzeň v zisku i bez titulu, stamiliony přineslo soupeření s Realem a spol. | iSport.cz
4. února 2020 • 17:14

Plzeň v zisku i bez titulu, stamiliony přineslo soupeření s Realem a spol.

Autor: e15.cz
TOP VIDEA
Co s ligou? LFA se bude řídit pokynem UEFA, aby se soutěže dohrály
NEJ nájezdy této sezony: Wolski jako Forsberg nebo pěkný nájezd Pecha
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vybojovaný titul z FORTUNA:LIGY ze sezony 2017/18 neznamenal pro  Viktorii Plzeň pouze vítězství nad tuzemskými konkurenty, ale také přímou vstupenku do prestižní Ligy mistrů. Soupeření s nejslavnějšími fotbalovými značkami pak vytáhlo jeden z nejsilnějších českých klubů ze ztráty do zisku.Zatímco v sezoně 2017/18 klub navzdory titulu v české lize a účasti v Evropské lize prodělal téměř 133 milionů korun, v minulém ročníku 2018/19 vykázal čistý zisk 245 milionů. Zásadně se zvýšily i tržby, a to z 482 milionů na více než miliardu. Vyplývá to z aktuálně zveřejněné výroční zprávy klubu.

„Účast v evropských pohárech je naprosto zásadní pro hospodaření jakéhokoliv českého klubu. Obzvlášť pro Plzeň, která má nižší základní rozpočet ve srovnání s českými giganty a je naprosto závislá na příjmech z evropských pohárů a speciálně z Ligy mistrů,“ řekl deníku E15 majitel západočeského klubu Tomáš Paclík.

Kolik vydělala Plzeň v Lize mistrů? Kolik vydal na mzdy? Pokračování článku na E15.cz>>>

FC Viktoria Plzeň Vše o klubu ZDE

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud