SESTŘIH: Teplice - Olomouc 1:3. Dvěma brankami se blýskl debutant Juliš

Autor: iSport.cz
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Olomouce vstoupili do jarní části ligové sezony výhrou 3:1 v Teplicích. Sigma rozhodla zápas 21. kola už do přestávky, kdy se dvakrát trefila zimní posila Lukáš Juliš a jednou David Houska. V závěru snížil střídající Tomáš Vondrášek. Hanáci v lize neprohráli popáté za sebou a na devátém místě tabulky se vzdálili jedenáctým Severočechům na rozdíl pěti bodů.

Olomouc vstoupila do zápasu velmi aktivně a už v páté minutě otevřela skóre. Sladký nacentroval z pravé strany a nabíhající Juliš prostřelil Grigara. Pětadvacetiletý útočník se v lize trefil skoro po třech letech a v prvním soutěžním utkání za Sigmu.

Domácí po inkasovaném gólu přidali a v polovině úvodního dějství se marně dožadovali penalty. O chvíli později podruhé udeřili Hanáci. Chytilovu šanci ještě zneškodnil Grigar, na Houskovu dorážku už ale nemohl dosáhnout. Hostující záložník skóroval poprvé v ligové sezoně.

Severočeši mohli snížit v 41. minutě, ale Řezníček v pozici na penaltě jen napálil padajícího obránce. Na druhé straně nejprve Juliš hlavičkou nepřekonal Grigara, ale už v nastavení první půle si spravil chuť a s přehledem zakončil brejk dvou na jednoho. Hostující útočník dal poprvé v lize v jednom utkání dva góly.

Sigma teprve podruhé v tomto ročníku nejvyšší soutěže skórovala třikrát v jednom zápase, zato Severočeši dali vzpomenout na 15. kolo, kdy doma s Českými Budějovicemi rovněž prohráli první půli 0:3.

Po změně stran se Teplice zlepšily, ale nedařilo se jim ve finální fázi. V 52. minutě Žitný ve velké šanci zblízka z voleje přestřelil. Na opačné straně minul Houska.

Teplicím pomohla střídání a závěr ještě trochu zdramatizovaly. V 79. minutě se po centru na zadní tyči prosadil Vondrášek. Na rozdíl jedné branky mohl snížit další střídající hráč Trubač, ale sám před Mandousem selhal. Neprosadil se ani Vondrášek, jehož hlavička se otřela o tyč. Olomouc v lize bodovala s Teplicemi poosmé za sebou.

Domácí: 79. Vondrášek

Hosté: 5. Juliš, 27. Houska, 45+1. Juliš

Domácí: Grigar – Hyčka, Shejbal, Knapík (81. Trubač), P. Mareš – Mareček, Čmovš, Kučera, Žitný (69. Vondrášek) – J. Mareš (C), Jakub Řezníček (46. Moulis).

Hosté: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek – Hála (73. Zahradníček), Greššák, Houska (C), Chytil (90+2. Yunis) – Falta, Juliš (84. Kerbr).

Domácí: Diviš, Ljevaković, Moulis, Paradin, Radosta, Trubač, Vondrášek

Hosté: Buchta, Látal, Kerbr, Zahradníček, Pilař, González, Yunis

Domácí: Hyčka

Hosté: Juliš, Sladký, Mandous

Proske – Kotík, Dresler

AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice

Teplice - Olomouc: Další šanci domácích spálil Vondrášek, trefil tyč!

Teplice - Olomouc: Mohlo být ještě drama, Trubače ale vychytal Mandous
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Teplice - Olomouc: Moulisův centr zužitkoval Vondrášek, Mandous se natahoval marně, 1:3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905