SESTŘIH: Opava - Olomouc 2:1. Látalův tým na jaře poprvé ztratil | iSport.cz

SESTŘIH: Opava - Olomouc 2:1. Látalův tým na jaře poprvé ztratil

0
Nejlepší sportovní dokumenty: Senzace o Naganu, skvělý pohled na Sennu a F1
BANÍK 2003-04 (II. část): Heinz o chemii v kabině, jak žila Ostrava a čím Baník předběhl dobu?

Fotbalisté předposlední Opavy ve 23. kole první ligy doma porazili Olomouc 2:1, uspěli po čtyřech porážkách za sebou a v tabulce si vytvořili tříbodový náskok na šestnáctou Příbram. Naopak desátá Sigma nenavázala na úvodní dvě jarní výhry. Slezany v závěru první půle poslal do vedení René Dedič, který ještě před pauzou připravil druhý gól pro kapitána Jana Žídka. Po změně stran už pouze snížil Lukáš Juliš.

Hanáci přitom začali aktivně. Zajímavá byla střela Falty z přímého kopu, se kterou si poradil opavský brankář Fendrich. Pak to dloubákem zkusil Hála, balon ale poslal nad bránu Slezanů. Tentýž záložník Sigmy pak opavského gólmana prověřil znovu, ale Fendrich byl opět připraven a ránu Hály zlikvidoval.

Připomněla se i Opava. Po rohu Zapalače balon propadl mezi Rychlého a Hoška, nepřehlednou situaci u brankové čáry však Hanáci přežili. Na opačné straně z hranice šestnáctky vypálil Houska a jen těsně minul bránu Opavy.

Pak ale udeřili Slezané. Jemelka uklouzl ve středu pole, Železník vysunul do úniku Dediče, který poslal míč pod vyběhnuvším Mandousem do sítě a ve 38. minutě prolomil střelecké trápení Slezanů. Ti se v nejvyšší soutěži prosadili po 328 minutách.

SESTŘIH: Opava - Olomouc 2:1. Sigma na jaře poprvé ztratila

Domácí hned po čtyřech minutách přidali druhý gól. Zavadil poslal z rohu střílený centr do vápna, Dedič míč hlavou prodloužil na Žídka a ten ho zblízka nekompromisně napálil pod břevno.

Zkraje druhé půle hlavičkoval těsně nad olomouckou bránu Železník, na opačné straně už sice slavil snížení Chytil, ale ještě před jeho gólovou střelou byl Hanákům odmáván ofsajd, a tak Chytilova branka neplatila.

Olomoucký záložník se nemohl radovat ani vzápětí, kdy jeho střelu zblízka vytáhl Fendrich na břevno. Poté se Opavští sami připravili o nadějný brejk, González posunul míč na pravou stranu, odkud Chytil našel ve vápně Juliše a útočník hostující ze Sparty v 73. minutě střelou bez přípravy snížil na rozdíl jediné branky.

Hosté v závěru sahali po vyrovnání, ale Vepřek o kousek minul a Fendrich zlikvidoval Chytilův pokus. Opava tak doma naplno bodovala teprve potřetí v ligovém ročníku.

Domácí: 38. Dedič, 42. Žídek

Hosté: 73. Juliš

Domácí: Fendrich – Hrabina, Rychlý, Hošek, Žídek (C) – Jan Řezníček (90+3. Jursa), Zavadil – Dordić (84. Mondek), Železník (70. Schaffartzik), Zapalač – Dedič.

Hosté: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (88. Yunis) – Hála, Breite (71. P. González), Houska (C), Chytil, Falta (71. Zahradníček) – Juliš.

Opava - Olomouc: Vepřekova střela minula brankovou konstrukci jen o kousek

Opava - Olomouc: Juliš zužitkoval přihrávku Chytila a neomylně propálil Fendricha, 2:1

Opava - Olomouc: Gólovku Chytila vyškrábl na břevno skvělý Fendrich

Opava - Olomouc: Štěrbův oblouček Fendricha nevylekal

Opava - Olomouc: Branka Chytila vinou ofsajdu správně neplatila
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Opava - Olomouc: Zavadilův nákop prodloužil Žídek k Železníkovi, ten hlavičkoval nad břevno

Opava - Olomouc: Zavadilův roh zužitkoval kapitán Žídek, 2:0

Opava - Olomouc: Dedič vyplaval za obranou soupeře a své sólo zakončil gólem, 1:0

Opava - Olomouc: Za střelou Housky se Fendrich jen ohlédl, balon ale cíl o kousek minul

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky * Tenisové vybavení na Heureka.cz