SESTŘIH: Baník - Boleslav 2:3. Dvě penalty domácích i dramatický závěr!

0
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?

Fotbalisté Ostravy podlehli v dohrávce 24. kola první ligy Mladé Boleslavi 2:3 a propásli možnost poskočit na třetí místo tabulky. V dramatickém utkání Baník sice dotáhl dvoubrankovou ztrátu, ale o vítězství hostů rozhodl v 88. minutě Jiří Klíma. Domácí Patrizio Stronati zahrával dvě penalty a jednu z nich za stavu 1:2 neproměnil.

Ostrava v lize s Mladou Boleslaví nevyhrála podesáté za sebou a po osmi kolech nebodovala. Středočeši v nejvyšší soutěži zvítězili po pěti zápasech a posunuli se na páté místo tabulky o bod za Slezany.

Baník po středečním pohárovém debaklu 0:5 na Spartě vstoupil bídně i do ligového utkání a už po čtvrthodině musel dohánět dvougólovou ztrátu. Laštůvku v osmé minutě takřka znehybnil přesnou ranou z 25 metrů Budínský a mohl slavit svůj devátý gól v ligové sezoně. Pro Středočechy to byla první branka v jarní části nejvyšší soutěže.

SESTŘIH: Baník - Mladá Boleslav 2:3. Velké drama rozhodl v závěru Klíma

Domácí se v úvodu hledali a soupeř toho využíval. Po rychlém kontru z levého křídla byl Budínský kousek od dalšího gólu, ale svým volejem trefil na brankové čáře stopera Stronatiho. Hosté si to vynahradili záhy: Zelený zatáhl akci z levé strany, uvolnil Ladru, který se ve vápně rychle zorientoval a přízemní střelou zvýšil na 2:0.

Ostrava se těžce zvedala z dvoubrankové ztráty, Laštůvka měl plné ruce práce s točící se Douděrovou bombou z dálky. Po půlhodině Baník vyrovnal hru a v závěru půle se dostával k tlaku. Nakonec se dočkal i kýženého snížení před přestávkou. Zákrok na Smolu uvnitř vápna po poradě s videorozhodčím sudí Dubravský překvalifikoval na faul a Stronati z penalty ve 43. minutě zamířil po zemi k tyči.

Fotbalisté Mladé Boleslavi oslavují vítězství nad ostravským Baníkem

Domácí i po změně stran na soupeře vlétli a z tlaku si vytvořili velkou šanci po rychlé souhře Kuzmanoviče a Smoly, ale De Azevedovi před prázdnou brankou chyběl asi krok.

Boleslav nápor Baníku na chvíli otupila po hodině hry. Ladra měl i slibnou příležitost na zvýšení skóre, ale jeho pokus v 65. minutě Laštůvka vytlačil na roh. Pak Ostrava znovu stupňovala tempo. Střídající Buchta si důrazem ve vápně v 77. minutě vynutil další penaltu na Zeleném, ale Stronati repete nepřidal a Šeda jeho pokus do středu branky vyrazil.

Baník - Mladá Boleslav: Zelený stáhl Buchtu k zemi, sudí nařídil druhou penaltu pro Ostravu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

V hektickém závěru se přesto domácím na chvíli srovnat povedlo: centr propadl až na zadní tyč ke Svozilovi, který v 85. minutě ve skluzu skóroval. Jenže po třech minutách po velkém závaru v ostravském vápně a několik střelách a dorážkách Klíma propasíroval balon za lajnu a rozhodl o vítězství Boleslavi.

Ohlasy trenérů:

Luboš Kozel (trenér Ostravy): „Jsem zklamaný, protože výsledek není příznivý. Byli jsme potrestáni za úvod utkání, kdy jsme do toho zápasu nevstoupili dobře, hráli jsme pomalu a nebyli důrazní. Soupeř toho využil. Budínský ho krásnou střelou poslal do vedení a po individuální chybě jsme dostali druhý gól. Třicet minut jsme z toho sbírali. Pomohla nám penalta a věřili jsme, že se s tím dá ještě něco udělat. Druhý poločas už byl herně slušný. Bohužel jsme neproměnili druhou penaltu, ale za vyrovnáním jsme šli, což se nám i povedlo. Bohužel v závěru jsme inkasovali potřetí."

Jozef Weber (trenér M. Boleslavi): „Děkuji mužstvu za výkon a za bojovnost, že to utkání dokázalo zvládnout. Vedli jsme 2:0 a měli zápas pod kontrolou. Ale pak jsme ztratili vedení. Jsem rád, že jsme se přesto vzchopili a dokázali vstřelit vítěznou branku. Hráčům děkuji a obdivuji je."

Výsměch! Weber odmítl hodnotit zápas na Baníku, poděkoval a odešel

Domácí: 42. Stronati, 85. Svozil

Hosté: 8. Budínský, 15. Ladra, 88. Jiří Klíma

Domácí: Laštůvka – Fillo (35. Procházka), Svozil, Stronati, Fleišman (C) – Jirásek, R. Hrubý (82. Reiter) – Potočný, Kuzmanović, de Azevedo (66. D. Buchta) – Smola.

Hosté: Šeda – Křapka, Tatajev, Pudil, Zelený – Hubínek (C), Janošek – Douděra (78. Fulnek), Budínský, Ladra (83. Mazuch) – Jiří Klíma.

FC Baník Ostrava Vše o klubu ZDE FK Mladá Boleslav Vše o klubu ZDE

Baník - Mladá Boleslav: Laštůvka vytáhl hlavičku Křapky, na dorážku Klímy už nestačil, 2:3

Baník - Mladá Boleslav: Svozil zblízka doklepl míč do sítě, 2:2

Baník - Mladá Boleslav: Ladrova nepříjemná střela se kroutila ke vzdálenější tyči
Baník - Mladá Boleslav: Smola unikal defenzivě soupeře a svou střelou bránu minul

Baník - Mladá Boleslav: Šeda vystihl směr, na penaltu Stronatiho ale nedosáhl

Baník - Mladá Boleslav: Tatajev fauloval Smolu ve vápně, sudí po chvíli nařídil penaltu pro domácí

Baník - Mladá Boleslav: Zelený posunul balon k Ladrovi, ten chladnokrevně překonal Laštůvku

Baník - Mladá Boleslav: Budínského střelu ke vzdálenější tyči tečoval Stronati mimo bránu

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905