Restart ligy: větší rotace i šance pro mladé. Kdo se flákal, nezvládne to | iSport.cz
Michal Koštuřík
21. května 2020 • 05:00

Restart ligy: větší rotace i šance pro mladé. Kdo se flákal, nezvládne to

Autor: Michal Koštuřík, jav
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
TOP góly 26. kola: Jánošovo dělo nebo Hložkova šibenice
Karviná - Sparta: Dočkalův první gól po návratu na Letnou! Zvyšuje na 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Dohrajete zápas a hned se začnete chystat na další. Mezitím vyjde najevo, že tři hráče z týmu tahá sval, dalšímu prostě „odešly“ nohy. Do toho vás čeká cesta přes celou republiku a dusí vás tlak ze selhání. Profesionály ze dvou nejvyšších soutěží čeká v příštích týdnech zápřah, který naprostá většina z nich nikdy nezažila. Fyzický i psychický. „Kritický bude už druhý týden ligy, kdy budete hrát třetí, čtvrté, páté utkání v kuse,“ míní Miroslav Mikšíček, kondiční kouč 1. FC Slovácko. V zamčené části článku najdete i rozhovor s Benem Ashworthem, vedoucím kondiční přípravy Sparty.Jasná je jedna věc: teď už kondici nenahoníte. Kdo atypickou přípravu od půlky března podcenil, nebude stačit zběsilému ligovému tempu. A vystavuje se extrémnímu riziku zranění. „Veledůležitá bude regenerace. Doufám, že se od pondělí nějaká další vládní nařízení v tomto směru uvolní,“ přeje si Svatopluk Habanec, trenér druholigového Třince.

Nejdřív individuální tréninky v omezeném režimu, pak improvizace po skupinkách a teprve v posledních dvou týdnech plnohodnotná příprava v kolektivu. Tuzemské kluby mají za sebou období, které se kvůli pandemii koronaviru vymyká všemu, co bylo dosud standardem.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize >>>

Dlouhá pauza sice nezměnila body a pořadí v tabulce, ovšem obecně poslala všechny účastníky FORTUNA:LIGY a nižší FNL na stejnou (re)startovní čáru. „Jsem přesvědčený, že fyzička bude důležitější než jindy,“ říká Miroslav Mikšíček, jenž cepuje borce ve Slovácku. „Nedostatečná regenerace plus kondice můžou hrát roli. Nabádáme hráče, ať si doma aspoň zchladí nohy, po skupinkách se domlouvají na kryokomoře. Kdo si na některé věci dosáhne doma, je ve velké výhodě. Poslouží i velký mrazák s lednicí. Můžete si udělat ledovou lázeň,“ dodává.

„Pokud by šlo o jeden týden, tak to takový problém není. Jakmile je ale takový

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.czČlánky odjinud


Články odjinud