Ben Chaim končí ve Spartě! Dva roky nehrál, v lize nedal žádný gól | iSport.cz
18. června 2020 • 13:31

Ben Chaim končí ve Spartě! Dva roky nehrál, v lize nedal žádný gól

Autor: apr
Vstoupit do diskuse
16
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Pardubice mohou obrat i Baník. Vyplatí se vsadit na střelce Sparty
RENTGEN: Jaká je souhra stoperů Sparty? Návrat Hancka odskáče Lischka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po třech letech se rozcházejí cesty Sparty a Tala Ben Chaima. Vedení klubu s izraelským fotbalistou rok před vypršením jeho kontraktu ukončilo spolupráci. „Dohoda o předčasném ukončení smlouvy byla výsledkem korektních debat mezi oběma stranami, přejeme Talovi hodně štěstí v následující kariéře,“ uvedl klub.Jedna dlouhá a nutno podotknout, že dost nepovedená kapitola končí. Sparta se rozešla s Talem Ben Chaimem, který patřil mezi kvantum zahraničních posil v kádru italského kouče Andrey Stramacionniho. Izraelec přicházel na Letnou v červenci 2017 z Maccabi Tel Aviv s velkou pompou a vizitkou kvalitního střelce.

Svou pověst ale v rudém dresu zdaleka nepotvrdil. Za tři roky odehrál v A-týmu jen 24 zápasů (1368 minut) a nevstřelil ani jeden gól. Prosadil se pouze dvakrát za béčko v ČFL proti Hostouni (6:1). Celkově toho na Letné kvůli problémům s kolenem více promarodil, než odehrál. Prakticky byl od července 2018 mimo hru.

„Cesty Sparty a Tala Ben Chaima se po třech letech spolupráce rozcházejí. Vedení klubu se rok před vypršením původně podepsaného kontraktu domluvilo s izraelským fotbalistou na ukončení spolupráce,“ stojí v úvodu prohlášení vydaném na webu Sparty.

Došlo tedy na variantu, o jejíž možnosti iSport.cz již dříve informoval. Rozvázání kontraktu nabývá okamžité platnosti. Ben Chaim se v nejbližších dnech vrátí do rodné vlasti. „Dohoda o předčasném ukončení smlouvy byla výsledkem korektních debat mezi oběma stranami, klub přeje Talovi hodně štěstí v následující kariéře,“ uvedla Sparta.

Tříletá Ben Chaimova anabáze na Letné s sebou nesla i značnou finanční zátěž. Sparta jej přivedla za zhruba 76 milionů korun, navíc s podpisovým bonusem kolem 13 milionů. Izraelcova základní měsíční mzda měla činit cirka tři miliony korun. Suma sumárum vyšlo křídlo Spartu na částku pohybující se kolem 200 milionů korun.

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Bohemians - Sparta: Frýdek ideálně našel Ben Chaima, ten ve stoprocentní šanci přestřelil

Sparta - Dukla: Ben Chaim šel sám na Radu, gólman se mu vrhl pod nohy včas

Sparta - Opava: Ben Chaim prudce centroval, Pulkrab málem usměrnil míč do brány

Sparta - Opava: Ben Chaim zamotal hlavy opavským obráncům, Šrom málem vyrobil hrubku

Vstoupit do diskuse
16

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud