Viděl jsem ještě lepší dloubák než ten můj. Ve druhé lize, říká Panenka | iSport.cz
Štěpán Filípek
27. června 2020 • 04:30

Viděl jsem ještě lepší dloubák než ten můj. Ve druhé lize, říká Panenka

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
MOMENTY 5. kola: Sparta stoprocentní, Fillo smolařem, liberečtí náhradníci selhali
Kotal: Třetí gól byl uklidňující, jinak to byla válka. Hložek střídal kvůli kotníku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už je to čtyřiačtyřicet let – a stejně legendární fotbalista Antonín Panenka čelí otázkám na svůj pověstný dloubák, jímž 20. června 1976 rozhodl finále mistrovství Evropy v Bělehradu. Nemá toho už plné zuby? Nebo vyprávění o nevídaném gólu bere jako poslání? „Baví mě to, jsem rád, že si ho všichni ještě připomínají a vědí, o co jde. Dokonce i malé děti,“ těší slavného záložníka národního týmu a Bohemians. „Jsem ochoten si o tom popovídat vždy,“ ujišťuje ve druhé části videopořadu Overtime, v níž mluví také o tom, jak dělal „porotce“ jiným penaltovým exekutorům a zda se najde nějaký schopný ve FORTUNA:LIZE.Když v půlce června vyhlašoval Sport Magazín 100 nejdůležitějších gólů české a československé historie, sázka na Antonína Panenku se rovnala takřka jistotě. V jeho kousku se snoubilo vše: význam trefy, překvapivá účelnost i originalita. „Pak už asi nebylo o čem mluvit,“ směje se Panenka. „Jinak dal určitě zajímavou branku Karel Poborský,“ připomíná lob z mistrovství Evropy 1996 v Anglii. Lob za 70 milionů - více čtěte ZDE>>>

Pokutovým kopem z Bělehradu se Panenka proslavil po celém světě, a tak za ním před časem přijel zdaleka i zahraniční štáb a nechal ho posuzovat, jak se dloubáku zhostili jeho nástupci z celého světa. Panenka vypráví, jak na jednom záběru objevil ještě lepší provedení, než bylo to jeho. „To jsem si pošušňal,“ lebedí si. „Ale je jedno, jak to člověk kopne, princip je dosáhnout branky,“ dodává.

Krom jiného pak vzpomíná na jediný dloubák, který neproměnil, a nečekané místo, kde se to přihodilo. Prozrazuje také, jak se mu zamlouvá kopání „standardek“ ve FORTUNA:LIZE. Alespoň jeden hráč při tom snese přísnější kritéria…

prvním díle videopořadu Overtime s Antonínem Panenkou se dozvíte, jak se mu líbí aktuální vzepětí Bohemians, koho mu připomíná kapitán Josef Jindřišek a co mu na tribuně provádí herec a vášnivý fanoušek Ivan Trojan.

Projděte si seriál o nejdůležitějších gólech v historii českého a československého fotbalu>>>

OVERTIME: Antonín Panenka (1. díl). Cítím start nové éry, říká o Bohemians

Objednejte si Sport Magazín Plus s žebříčkem 100 nejdůležitějších gólů v historii českého a československého fotbalu na iKiosek.cz »

Titulní strana pátečního Sport Magazínu +PLUS: 100 nejdůležitějších českých a československých gólů

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud