Marián Čišovský zemřel: Čišovská s dětmi na tribuně. Hráči a fanoušci v Plzni děkovali manželce zesnulé legendy | iSport.cz
28. června 2020 • 19:10

Čišovská s dětmi na tribuně. V Plzni se děkovalo manželce legendy (†40)

Autor: jon
Vstoupit do diskuse
3
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Hoftych kouč pro velký klub? Bude Liberec ještě silnější než letos?
Všech 68 gólů Plzně. Připomeňte si, jak pálili Krmenčík nebo Beauguel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jindy napínavý šlágr mezi Plzní a Spartou šel v tu chvíli absolutně stranou. V neděli musela Viktoria potvrdit smutnou zprávu, že zemřel Marián Čišovský (†40). S bývalým vynikajícím stoperem, který šest let bojoval s nevyléčitelnou nemocí ALS, se lidé loučili v prostorách Pamětního místa Brány borců u plzeňského stadionu. Utkání začalo minutou ticha, která se změnila ve spontánní potlesk pro někdejší západočeskou oporu. Na konci utkání se hráči poklonili i manželce Martině, která zápas sledovala s dcerou Tinou a syny Marošem a Martinem přímo na tribuně.Na nejsilnější momenty došlo po utkání, které Viktoria vyhrála 2:1. Děkovačka hráčů začala na protější straně tribuny, než sídlí domácí kotel. Potlesk všech mířil ke statečné Martině Čišovské, která se po smrti svého milovaného manžela ukázala na utkání. Zápas sledovali i jejich tři děti - Tina, Maroš a Martin.

Celý stadion dlouze tleskal, drobná blondýnka Martina skrývala emoce za slunečními brýlemi a kšiltovce. Po utkání k ní na tribunu přišli Marek Bakoš a Matúš Kozáčik, dnešní plzeňští trenéři, Čišovského dlouholetí spoluhráči a hlavně blízcí kamarádi. Oba neudrželi slzy, dyž se celý stadion se svou legendou loučil.

Na druhé straně si pak David Limberský půjčil z kotle transparent s nápisem ODPOČÍVEJ V POKOJI ČIŠO #28 a s celým týmem jej držel naproti fanouškům. Obě skupiny střídavě tleskaly a vyvolávaly jméno, zazněl i nostalgický a u plzeňských zkušených mazáků oblíbený hit Karla Gotta Cˈest La Vie.

Rodina Mariána Čišovského na tribuně ve Štruncových sadech
Rodina Mariána Čišovského na tribuně ve Štruncových sadech

Ve smutné vzpomínce na bývalého hráče se nesla už atmosféra před výkopem. Ve velkém vedru a dusnu se fanoušci zhruba půl hodiny před utkání srotili do průvodu, který mířil k pietnímu místu pro slovenského fotbalistu. U Brány borců pak lidé zapalovali svíčky a pokládali květiny, mnozí neskrývali slzy v očích.

V uctění památky výtečného obránce, který posledních šest let bojoval s amyotrofickou laterální sklerózou, pokračovali fanoušci i aktéři utkání těsně před výkopem na trávníku. Proběhla minuta ticha, kterou přítomné publikum proměnilo v dlouhý potlesk.

Fanoušci svého oblíbeného hráče, jenž patřil ke klíčovým hráčům Viktorie a dvakrát nastoupil ve skupinové fázi Ligy mistrů, vytleskávali i během utkání, které se neslo ve smutném duchu vzpomínky na velkého srdcaře a osobnost celého klubu.

Čišovský onemocněl zákeřnou chorobou v roce 2014, kvůli čemuž mussel nečekaně ukončit kariéru. Ve Viktorii na svého hráče nezapomněli, do poslední chvíle byl členem kádru figuroval na plzeňské soupisce. Na jaře 2015, kdy Viktoria slavila svůj třetí titul, dokonce ještě přišel za hráči na pódium a zúčastnil se oslav.

Plzeň - Sparta: “Marián Čišovský!” Fanoušci Viktorie vyvolávají jméno zesnulého stopera

 

Vstoupit do diskuse
3

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz


Články odjinud


Články odjinud