Sparta má základy, teď musí stavět dál. Co její sestava pro příští sezonu? | iSport.cz
Jan Vacek
3. července 2020 • 05:00

Sparta má základy, teď musí stavět dál. Co její sestava pro příští sezonu?

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Dávid Hancko: NEJ stoper ligy? Připomeňte si jeho TOP 3 momenty
iSport podcast: Přijdou posily do Bohemians? Je zájem o Vodháněla a co Pulkrab?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ovládla domácí pohár, třetí místo má téměř na tuty. To, co se dlouho jevilo jako kardinální průšvih, nakonec z pohledu Sparty končí na pozitivní vlně. Letenští dokázali na poslední chvíli zachránit sezonu, paralelně se splněním výše zmíněných cílů navíc začali budovat přesah do dalšího ročníku. V placené části článku mimo jiné najdete, jak by ve dvou různých rozestaveních mohla sestava Sparty na podzim vypadat.Trenér Václav Kotal totiž během svého, stále poměrně krátkého, stintu u prvního týmu Pražanů vystavěl poměrně pevné opěrné body mužstva. Paradoxně ho do velké míry tvoří hráči, kterými jeho předchůdce Václav Jílek z různých důvodů opovrhoval.

Ať už to jsou Dávid Hancko, Lukáš Štetina či David Moberg Karlsson. Všichni se podzimem protrápili. Moc toho neodkopali, spíš uvízli v roli diváků. Pod Kotalem se ale zařadili ke Guéloru Kangovi či Adamu Hložkovi, kteří Spartu drželi napříč celou sezonou.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč za první měsíc + zdarma vstup do saunového světa>>>

Směrem do budoucna je tohle pro Letenské velmi potěšující zjištění. S příchodem léta ale nastává další fáze budování. Sportovní ředitel Tomáš Rosický totiž musí tyhle základy na určitých místech ještě lépe ukotvit. A pak stavět dál.

Naprostým středobodem všeho se v tuhle chvíli jeví budoucnost Hancka. Rudí se rozhodli neuplatnit opci ve výši 160 milionů korun, naprostou kontrolu nad slovenským reprezentantem tak drží Fiorentina. Sparta se ale netají tím, že je pro ni udržení mladého stopera naprostou prioritou. I samotný hráč se opakovaně vyjádřil v tom smyslu, že by na Letné rád zůstal. Stane se tak? Odpověď přinesou nejbližší týdny, zda se oba kluby dokážou domluvit na podobě transferu.

Pokud by to Pražané zvládli, určitě by se jim pořádně ulevilo. Tím ale povinnosti ani zdaleka nekončí. Na Spartě se musí definitivně rozhodnout, jak naložit s Kangou. Hlavní hvězdě týmu totiž po sezoně vyprší smlouva. Situace kolem Gabonce není vůbec jednoduchá, Rosickému není co závidět.

Kanga totiž od koronavirové pauzy podává vynikající výkony, extrémně povýšil pracovitost a všemožnými způsoby dává najevo, jak mu na klubu záleží. Je to ale skutečně tak? Nebo je to spíš

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
2

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud