Bílek k Nezmarovi vzhlížel. Čekají ho stejné nástrahy. I Müller v pozadí | iSport.cz
Jan Podroužek
26. srpna 2020 • 05:00

Bílek k Nezmarovi vzhlížel. Čekají ho stejné nástrahy. I Müller v pozadí

Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pustil se do trenérských licencí, z nichž už mu chybí jen ta nejvyšší, UEFA PROFI. Kariéru po konci s aktivním hraním ale spojil Jiří Bílek (36) zatím výhradně s manažerskými starostmi ve Slavii. Teď nahrazuje odcházejícího Jana Nezmara. A je možné, že se při podobném pohledu na fotbal, jaký zastává, bude potýkat s podobnými nástrahami, jaké řešil i sám Nezmar. V zákulisí se objevuje také postava agenta Jiřího Müllera, jehož nestandardní působení za zdmi Edenu vzbuzuje pozornost.Do představenstva klubu a do sportovního vedení přišli v podstatě ve stejný moment. Jan Nezmar jako sportovní ředitel, Jiří Bílek jako jeho pravá ruka a odborný poradce, který chvíli předtím ukončil hráčskou kariéru.

„Jsme kamarádi a po několika schůzkách, které jsme spolu měli, vidím, že Honza je ten správný člověk, který by nám mohl pomoct,“ měl tehdy jasno Jiří Bílek.

„Jednoznačně věřím tomu, že jeho příchod Slavii posune výš,“ správně odhadoval a zároveň se velmi ztotožňoval s Nezmarovým přístupem k fotbalu.

Letos v lednu Jan Nezmar v představenstvu skončil, teď v pondělí Slavia oficiálně oznámila, že odchází i z funkce nazvané viceprezident pro sport. Jinými slovy, že úplně opouští klub, k čemuž oficiálně dojde 31. srpnu, kdy mu doběhne smlouva.

Nový sportovní ředitel: Jiří Bílek. Poslední zhruba dva měsíce připravovaný krok, přibližně tak dlouho si Nezmar vybíral

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
1

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

6.kolo
Články odjinud


Články odjinud