SESTŘIH: Liberec - Plzeň 4:1. Rozhodla smršť v úvodu, dvakrát pálil Mosquera

14
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Fotbalisté Plzně musejí po vyřazení v předkole Ligy mistrů skousávat v tomto týdnu další hořkou pilulku. Tentokrát podlehli v 2. kole FORTUNA:LIGY Liberci, který U Nisy zvítězil jasně 4:1. Základ k vítězství dal Slovan v úvodní čtvrthodině, kdy se postupně trefili Jhon Mosquera, Júsuf a Jakub Hromada. Viktoria v 34. minutě snížila, když Aleš Čermák proměnil penaltu. Ve druhém poločase pečetil tříbodový zisk Severočechů svou druhou brankou v utkání Mosquera.

Domácí: 4. Mosquera, 11. Júsuf Hilál, 14. Hromada, 55. Mosquera

Hosté: 34. Al. Čermák

Domácí: Nguyen – Koscelník, Mo. Tijani, Kačaraba, Mikula (C) – Hromada, Mara – Pešek (82. Fukala), Beran (77. Chaluš), Mosquera (67. Matoušek) – Júsuf Hilál (46. Rabušic).

Hosté: A. Hruška – M. Havel (65. Řezník), Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (65. Hořava) – Ba Loua (35. Beauguel), Mihálik (46. Káčer), J. Kopic.

2488 diváků

Plzeň utrpěla v lize nejvyšší prohru od loňského března (0:4 na Spartě) a po úvodním vítězství nad Opavou poprvé v sezoně nejvyšší soutěže ztratila body. Liberec v lize zdolal Viktorii po 16 zápasech a doma ji porazil po téměř 13 letech. V nové sezoně Severočeši získali první body.

Plzeňský kouč Guľa po vyřazení od Alkmaaru, kde Viktorii dělily sekundy od postupu a jistoty skupinové fáze pohárů, udělal dvě změny v základní sestavě. Místo Limberského nastoupil na levém kraji obrany Kovařík a v ofenzivní trojici Ba Loua nahradil Beauguela.

SESTŘIH: Liberec - Plzeň 4:1. Smršť Slovanu během 14 minut, Mosquera čaroval

Na západočeském týmu zanechalo vyřazení v kvalifikaci Ligy mistrů viditelné stopy. Ve čtvrté minutě Pešek našel Mosqueru a ten obloučkem přes vyběhnutého brankáře Hrušku poslal Slovan do vedení. Kolumbijský křídelník si připsal první soutěžní gól v libereckém dresu.

Domácí vstoupili do utkání velmi nabuzeni možná i proto, že v základní sestavě měli hned čtyři hráče, kteří na severu Čech hostují ze Slavie, hlavního plzeňského rivala. Jeden z nich Hilál v 11. minutě zvýšil na 2:0. Bahrajnský útočník napřáhl za vápnem a Hruška na jeho střelu k tyči nedosáhl. Také Hilál zaznamenal premiérovou soutěžní trefu za Slovan.

Hosté byli psychicky na dně a za tři minuty inkasovali potřetí. Po Beranově přihrávce zakončil povedenou kombinační akci další z kmenových hráčů Slavie Hromada. Slovenský středopolař dal v lize svůj druhý gól a první od září 2016, kdy paradoxně v dresu Plzně pomohl k výhře 2:1 v Liberci. Se západočeským klubem se poté nerozešel v nejlepším.

Viktoria prožila nejhorší start do ligového utkání v samostatné historii, třikrát v první čtvrthodině inkasovala naposledy v prosinci 1973 na hřišti Interu Bratislava, kde prohrála poločas i zápas 1:6. Šance na zdramatizování zápasu svitla Viktorii ve 33. minutě, kdy sudí Franěk po zhlédnutí záznamu na videu nařídil pokutový kop za to, že se Mosquera rukou zasáhl protihráče. Penaltu bezpečně proměnil Čermák.

Naději ale drželi hosté jen do 55. minuty. Ve vápně se odrazil míč k Mosquerovi a ten jej z otočky napálil pod břevno. Kolumbijský záložník dal dva góly v jednom utkání české ligy podruhé v kariéře.

Poté neměl daleko i k hattricku, ale po další akci těsně minul. Podobně dopadl i střídající Rabušic. Na druhé straně pak Slovan podržel Nguyen při šancích Kopice a Kovaříka a v závěru zahodil sólo domácí Mara.

Guľa po porážce: KO z Alkmaaru bylo cítit. Tohle si fans nezaslouží

Liberec - Plzeň: Mara mohl dokonat bůra, ale pod tlakem v zakončení selhal!

Liberec - Plzeň: Kovaříkovu pumelici k bližší tyči kryl Nguyen, Beauguel střílel těsně vedle

Liberec - Plzeň: Skvělý Kopicův průnik z pravé strany! Nguyen byl pozorný

Liberec - Plzeň: Marův pokus ze standardky Hrušku nezaskočil

Liberec - Plzeň: Rabušic sám před Hruškou! Ale skvělou šanci neproměnil
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Liberec - Plzeň: Mikula si naběhl na střelu, pálil do boční sítě

Liberec - Plzeň: Mosquera jen těsně nezkompletoval hattrick!

Liberec - Plzeň: Čermák z penalty dává Viktorii naději, snižuje na 1:3!

Liberec - Plzeň: Sporný zásah VAR a penalta! Mosquera se rukou otřel o Kalvachovu tvář

Liberec - Plzeň: Dalekonosnou Hromadovu střelu si Hruška pohlídal

Liberec - Plzeň: Júsufova povedená pumelice Hrušku nakonec těsně neohrozila

Liberec - Plzeň: Krásná "slávistická" spolupráce Berana s Hromadou, 3:0!

Liberec - Plzeň: Júsuf parádní umístěnou ranou zvýšil už na 2:0!

Liberec - Plzeň: Mosquera nádherným obloučkem přehodil Hrušku, 1:0!

14

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905