Trpišovského vojáci táhnou Slavii. Třináct univerzálů pro více pozicí | iSport.cz
Jan Podroužek
28. listopadu 2020 • 05:00

Trpišovského vojáci táhnou Slavii. Třináct univerzálů pro více pozicí

 • Trpišovského vojáci! Slavia se může pochlubit univerzálností svých hráčů Trpišovského vojáci! Slavia se může pochlubit univerzálností svých hráčůFOTO: Koláž iSport.cz

  Více než dva roky zastává teorii o komplexním hráči. O prototypu, který umí bránit i útočit a míč ho přitom nefackuje. V této sezoně dal trenér Slavie Jindřich Trpišovský dohromady tým, který takovou vizi do velké míry splňuje. Více než polovina červenobílého kádru jsou univerzálové použitelní na více pozicích. Ve čtvrtek proti Nice nastoupili v základní sestavě čtyři hráči na jiných pozicích, než na kterých vyrůstali, nebo je byli zvyklí hrát většinu kariéry. Takových „verzatilek“, univerzálních hráčů, má Slavia v kádru až třináct. Projděte si je!

 • Tomáš Holeš

  27 let

  pravý obránce/pravý záložník/defenzivní záložník

  Na soustředění v Portugalsku letos v zimě poprvé zazněl nápad, že z Tomáše Holeše, který se ne a ne prosadit na pravém beku přes Vladimíra Coufala, bude možná náhrada za Tomáše Součka. Na novém postu nastupuje zhruba půl roku, alternovat může i na pravé záloze.

  Tomáš Holeš

 • Lukáš Masopust

  27 let

  pravý záložník/levý záložník/útočník/pravý obránce

  I jeho osud ve slávistické sestavě souvisí s Vladimírem Coufalem, stal se totiž jeho náhradníkem. Hráč s především ofenzivními geny byl posunut o řadu níž, zvyká si na častější obranné postavení a zároveň využívá své vlohy pro podporu ofenzivy. V pověstném „diamantu“ hrál i útočníka.

  Lukáš Masopust

 • Lukáš Provod

  24 let

  levý záložník/pravý záložník/střední záložník/útočník

  Když se řešila náhrada za Tomáše Součka, Jindřich Trpišovský ukázal i na něj, kvůli výšce. Uprostřed zálohy v pár zápasech nezklamal, jenže jeho vývoj spěje víc a víc do ofenzivy. Do ní má přínos z levé strany zálohy, v netradičním rozestavení umí alternovat i na hrotu sestavy.

  Lukáš Provod

 • Ondřej Lingr

  22 let

  střední záložník/pravý záložník/útočník

  Pokud je řeč o prototypu, on je jeho zosobněním. Zaťatý perousek, dobrá technika, dříč. Může hrát uprostřed zálohy, vpravo i v útoku. Výkon v Nice navíc přikrášlil nádhernou ranou z dálky, která skončila ústrojně v šibenici. Nicolae Stanciu to s ním nebude mít jednoduché.

  Ondřej Lingr

 • Oscar Dorley

  22 let

  střední záložník/defenzivní záložník/levý záložník/levý obránce

  Typický produkt Trpišovského předělávání. Prapůvodně byl vyloženě ofenzivním hráčem, v Liberci se stáhnul na defenzivní zálohu a ve Slavii už častěji zabírá místo na levé straně obrany.

  Oscar Dorley

 • Abdallah Sima

  19 let

  pravý záložník/levý záložník/útočník

  Úkaz, hvězda posledních týdnů. Do Slavie ale z Táborska přicházel spíš jako hrotový útočník, přesto je dobře využitelný i na pravém kraji zálohy, kde teď nastupuje nejčastěji.

  Abdallah Sima

 • David Zima

  20 let

  střední obránce/defenzivní záložník

  Začátky ve Slavii prožil na defenzivní záloze jako další zamýšlená varianta za Tomáše Součka. Jeho hlavní pozicí se ale postupem času stal střed obrany.

  David Zima

 • Ondřej Kúdela

  33 let

  střední obránce/pravý obránce/defenzivní záložník

  Při svém geniálním čtení hry je předurčen k univerzálnosti. Vidí to, co se na hřišti ještě nestalo. Dobrý taky v držení míče a v rozehrávce.

  Ondřej Kúdela

 • Peter Olayinka

  25 let

  levý záložník/pravý záložník/útočník

  Je to běžný jev v zápasech Slavie. Křídelní hráči si neustále prohazují strany, Peteru Olayinkovi je úplně jedno, odkud kvačí na bránu. Jedna z nejvýraznějších opor současného týmu.

  Peter Olayinka

 • Petr Ševčík

  26 let

  střední záložník/pravý záložník

  Nevysoká fretka, hráč s výborným driblinkem, který umí uplatnit ve středu zálohy i na pravém kraji. V diamantovém složení sestavy často nastupoval jako falešné křídlo.

  Petr Ševčík

 • Ibrahim Traoré

  32 let

  defenzivní záložník/střední záložník

  Přicházel spíš jako podhrotový hráč, byly v něm zakódovány zejména ofenzivní návyky. Postupně získal komplexnější využití, v evropských pohárech plnil roli „od vápna k vápnu“.

  Ibrahim Traoré

 • Ondřej Karafiát

  25 let

  střední obránce/pravý obránce/defenzivní záložník

  Jeho blízcí ho popisují jako velkého profesionála s absolutním soustředěním na svou kariéru. A tu si dokázal vybojovat. Působí nevýrazně, zvládá ale spolehlivě defenzivní úkoly na více pozicích.

  Ondřej Karafiát

 • Ladislav Takács

  24 let

  střední obránce/defenzivní záložník/střední záložník

  Tenhle podzim by nejradši vygumoval, vlastně se to tak děje... Vypadl ze soupisky Evropské ligy, nenastupuje ani v lize. Potenciál prosadit se na stoperu nebo na defenzivní záloze v sobě však má.

  Ladislav Takács

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

15.kolo
Články odjinud


Články odjinud