SESTŘIH: Opava - Zlín 0:0. Slezané zůstávají poslední, nastoupilo šest posil

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Posílená Opava se v 15. kole FORTUNA:LIGY rozešla se Zlínem remízou 0:0. Trenér Radoslav Kováč do prvního jarního zápasu poslal řadu nových hráčů v kádru - v útoku nastoupili vedle sebe Tomáš Smola s Tomášem Čvančarou, v záloze Patrik Hellebrand s Alešem Nešickým a v obraně Jiří Kulhánek s Davidem Březinou. Aktivnější byli ovšem hosté, ale oni se nedokázali prosadit.

První šanci si vypracoval Zlín. Jawo se v sedmé minutě dostal přes jednoho z obránců do vápna, ale z ostrého úhlu zamířil do boční sítě. Opava mohla otevřít skóre ve 14. minutě, kdy při ošetřování Koláře hrála krátce v početní výhodě. K odraženému míči se dostal Hellebrand, ale trefil břevno.

Ve 23. minutě Cedidla po individuální akci našel na hranici vápna Condeho, který vystřelil těsně vedle levé tyče opavské branky. Slezané poté převzali kontrolu na zápasem, ale pozorná zlínská obrana však domácím už do přestávky žádnou šanci nedovolila.

SESTŘIH: Opava - Zlín 0:0. Opava natáhla sérii bez vítězství na sedm kol

Úvod druhého poločasu vyšel lépe domácím, když po rychlé akci střílel v dobré pozici Nešický, ale trefil pouze jednoho z obránců. V 68. minutě pálil Dramé, ale opavský brankář Fendrich byl pozorný. V 78. minutě měl navíc domácí gólman i štěstí, protože Cedidla se dokázal ve vápně uvolnit, ale následnou střelu poslal do břevna.

Zbytek utkání už další šance nepřinesl a Opava tak získala teprve druhý bod v posledních sedmi kolech a je stále poslední se ztrátou tří bodů na příčky zaručující záchranu. Zlín, který v posledních pěti zápasech vyšel počtvrté střelecky naprázdno, je jedenáctý.

Domácí: Fendrich – Žídek (C), Kulhánek, Březina – Mondek, Hellebrand (87. Juřena), Tiéhi, Nešický, Helešic (73. Kania) – Smola, Čvančara (76. Lukáš Holík).

Hosté: S. Dostál – Vraštil, P. Buchta, J. Kolář – Cedidla, Conde, Hlinka (C), Procházka – Janetzký, Jawo, Dramé (90+2. Chwaszcz).

Domácí: Šrom, Večerka, Řezníček, Holík, Hrabina, Kania, Juřena

Hosté: Rakovan, Simerský, Jiráček, Martínez García, Chwaszcz, Slaměna, Toutou Mpondo

Opava - Zlín: Buchta si zahrál na brankáře a zabránil hrozícímu nebezpečí

Opava - Zlín: Conde z dobré pozice pálil těsně mimo bránu Fendricha!

Opava - Zlín: Hellebrand v obrovské příležitosti napálil pouze horní tyč!

Opava - Zlín: Jawo vyslal dobrou střelu na bránu a sportovně se přiznal, že opavský bek netečoval míč

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905