SESTŘIH: Baník - Liberec 1:0. Divoký závěr! Mosquera dostal bizarní ČK | iSport.cz
27. ledna 2021 • 18:31

SESTŘIH: Baník - Liberec 1:0. Divoký závěr! Mosquera dostal bizarní ČK

3
České Budějovice - Mladá Boleslav: Mašek vyplaval sám ve vápně a zblízka překonal Drobného, 0:1
Kvitová šampionkou v Dauhá! Nevím, čím to, že se mi tady tak daří, řekla

Fotbalisté Ostravy v dohrávce 9. kola první ligy udolali doma Liberec 1:0 a vyšvihli se v tabulce na páté místo před svého dnešního soupeře. Jediný gól dal v páté minutě Tomáš Zajíc, pro nějž to byla jubilejní třicátá trefa v nejvyšší soutěži. Baník si připsal první vítězství v kalendářním roce 2021. Slovan, který v nastavení přišel o vyloučeného Jhona Mosqueru, nebodoval po pěti zápasech.

Liberec zahájil na ostravské půdě aktivně, ale byli to přesto hosté, kteří jako první inkasovali. Ostrava se prosadila v podstatě z první akce. Do odraženého míče se zhruba z 30 metrů po pěti minutách výstavně opřel Stronati, jeho prudký projektil zastavila ještě tyč, ale odražený balon vrátil do sítě pohotově z voleje Zajíc a i po krátké kontrole u videa byl jeho gól uznán.

Celá první půle nabízela takřka neměnný obrázek: hodně nepřesností a územní převahu Liberce, který byl častěji u míče usazený na útočné polovině, ale jeho kombinace obvykle skončila brzy v předfinální fázi.

Baník - Liberec: Mosquera po dvou žlutých do sprch! Ještě dal pěstí Kaločovi

Laštůvku pořádně prověřil v 19. minutě pohotovým zakončením Mosquera a pak až ve 45. minutě po rohu Jugas, ale po jeho hlavičce zachránila domácí tyč.

Ostrava ve druhé půli herně srovnala krok, neurovnaná partie s přetrvávajícím množstvím zkažených přihrávek na obou stranách však nepřinesla absolutně žádný vzruch v pokutových územích.

Baníku vzhledem k těsnému vedení ale stačilo dobře bránit. Severočeši se k ničemu nedostali a nejvypjatější momenty se udály až na konci nastavení po strkanici Mosquery s domácími hráči, za kterou hostující útočník zaplatil červenou kartou.

Ostrava tak po pěti týdnech a třech zápasech znovu na domácím stadionu zvítězila. Liberec prohrál teprve podruhé z posledních 14 vzájemných ligových utkání.

SESTŘIH: Baník - Liberec 1:0. První jarní ostravská výhra, zařídil ji Zajíc

Domácí: 5. Zajíc

Hosté:

Domácí: Laštůvka (C) – Fillo, Svozil, Stronati, Fleišman – Jánoš, Daniel Tetour (84. Kaloč) – de Azevedo (70. Ndefe), Kuzmanović (90+3. J. Pokorný), Holzer (84. Potočný) – Zajíc (70. O. Šašinka).

Hosté: Knobloch – Koscelník, Jugas, Chaluš, Mikula (C) – Pourzitidis (59. Mara), M. Sadílek, Karafiát (74. Faško) – Pešek, Rabušic (59. Rondić), Mosquera.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava