SESTŘIH: Boleslav - Slavia 0:3. Dvě parády od Stancia, penaltu dal Júsuf

38
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili ve 23. kole první ligy v Mladé Boleslavi 3:0. Obhájce titulu rozhodl už v úvodním dějství, kdy se dvakrát trefil Nicolae Stanciu. V 82. minutě pak proměnil penaltu střídající Júsuf Hilál. "Červenobílí" nadále jako jediní v ligové sezoně drží neporazitelnost a vedou neúplnou tabulku o 14 bodů před druhou Spartou, která má dvě utkání k dobru.

Slávisté v nejvyšší soutěži bodovali ve 35 zápasech za sebou a k vyrovnání vlastního rekordu jim chybí jediné utkání. Pražané se vítězně naladili na čtvrteční odvetu osmifinále Evropské ligy na půdě Glasgow Rangers. Boleslav nebodovala po předchozích dvou výhrách a na 15. místě tabulky má nadále čtyřbodový náskok na sestupové příčky. Domácímu trenérovi Karlu Jarolímovi nevyšel duel proti bývalému klubu, za který hrál a který později dovedl k dvěma titulům.

Kouč Slavie Trpišovský oproti čtvrtečnímu domácímu úvodnímu osmifinále Evropské ligy s Rangers (1:1) udělal z různých důvodů pět změn v základní sestavě. Šanci dostali uzdravený Van Buren či Tecl, který hrál v lize od začátku poprvé od září. V 16. minutě se právě hostující útočník dostal do první velké šance, ale sám před brankářem Šedou minul. Poté domácí gólman vyrazil Simovu střelu.

Slávisté byli podle předpokladů aktivnější a v 27. minutě otevřeli skóre. Stanciu z přímého kopu zakroutil míč s pomocí tyče do sítě a skóroval ve čtvrtém utkání za sebou, do kterého nastoupil.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Slavia 0:3. Pohodlný triumf řídil zářící Stanciu

Rumunský záložník byl nabuzený a pět minut před pauzou se prosadil znovu. Ve vápně si pohrál s obránci a z úhlu s přehledem zavěsil. Dva góly v jednom duelu dal v české lize počtvrté, na první hattrick stále čeká. Ještě do přestávky mohl zvýšit Tecl, ale v další šanci trefil Šedu.

V 58. minutě mohl snížit domácí Škoda, hlavičku však poslal mimo. Na opačné straně se podobně vedlo Provodovi. Jarolím 20 minut před koncem netradičně provedl hned čtyři střídání najednou, ale jeho svěřenci na zdramatizování zápasu neměli.

Naopak v 81. minutě zahrál Šimek ve vlastním vápně rukou a střídající Hilál z penalty nezaváhal. Na druhé straně Preisler první mladoboleslavskou střelou mezi tyče protáhl Koláře, krátce poté se pro změnu dostal do zakončení znovu Hilál, ale hlavičkoval vedle. Slavia porazila Boleslav v lize podesáté za sebou.

Domácí:

Hosté: 27. Stanciu, 40. Stanciu, 82. Júsuf Hilál

Domácí: Šeda – Douděra, Křapka (71. Řezník), D. Šimek, Preisler – Matějovský (C) (71. Jirásek), Dancák – Skalák (81. Fulnek), Mašek (71. Jiří Klíma), Zmrhal (71. Ladra) – Michal Škoda.

Hosté: O. Kolář – Masopust, Kúdela, Deli, Bořil (C) – Hromada – Van Buren (70. Lingr), Stanciu (78. Holeš), Provod (78. Bah), Sima (87. Višinský) – Tecl (79. Júsuf Hilál).

Klíčové momenty utkání

Mladá Boleslav - Slavia: Nehlídaný Júsuf se vypnul do vzduchu, ale netrefil bránu

Mladá Boleslav - Slavia: Preisler prověřil Koláře ranou k tyči

Mladá Boleslav - Slavia: Júsuf umístil pokutový kop perfektně a sešívaní vedou 3:0!

Mladá Boleslav - Slavia: Bah nastřelil Šimkovu ruku, penalta pro sešívané!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Mladá Boleslav - Slavia: Provod se prokličkoval ke střele, mířil mimo bránu

Mladá Boleslav - Slavia: Van Buren se řítil na bránu, ale výborně ho zakřižoval Křapka

Mladá Boleslav - Slavia: Škoda sebral tutovku Zmrhalovi a hlavičkoval vedle

Mladá Boleslav - Slavia: Simovu skákavou ránu zpoza vápna si Šeda pohlídal

Mladá Boleslav - Slavia: Škodova hlavička zamířila nad břevno

Mladá Boleslav - Slavia: Tecl pálil z halfvoleje, Šeda byl pozorný

Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu se nádherně prosadil z úhlu a sešívaní vedou 2:0!

Mladá Boleslav - Slavia: Škoda si poradil s Kúdelou, ale bránu netrefil

Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu krásnou standardkou překonal Šedu, 0:1!

Mladá Boleslav - Slavia: Zmrhal si potáhl míč na levé straně, Mašek střílel vedle

Mladá Boleslav - Slavia: Bořila obral o míč Mašek, Škoda pálil vysoko nad

Mladá Boleslav - Slavia: Tecl v obrovské anci před Šedou selhal!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905