SESTŘIH: Plzeň - Příbram 3:3. Ztráta favorita, Zorvan nachytal Hrušku

Autor: iSport.cz, jon, ČTK
8
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Viktorie Plzeň ve 31. kole fotbalové FORTUNA:LIGY jen remizovali s Příbramí 3:3. Domácí favorit otočil z 0:2 na 3:2, v závěru nastavení ale srovnal na remízové skóre Filip Zorvan, když nachytal chybujícího gólmana Aleše Hrušku.

Viktoria po minulém debaklu 1:5 na hřišti mistrovské Slavie znovu ztratila body a nevyužila šanci minimálně do neděle poskočit na čtvrté místo tabulky. Středočeši venku neprohráli počtvrté za sebou a ztrácejí pět bodů na první nesestupovou příčku, kterou drží Teplice.

Už v úvodních 23 minutách se prosadili hostující Tomáš Pilík a Martin Nový. Těsně před pauzou snížil Jean-David Beauguel a po změně stran srovnal plzeňský kapitán Jakub Brabec. V první minutě nastavení otočil skóre střídající Zdeněk Ondrášek, ale po pěti minutách zařídil Příbrami bod Filip Zorvan.

Domácí ve 14. minutě nabídli soupeři nečekaný vedoucí gól. Lubega snadno nacentroval do šestnáctky a volný Pilík hlavou překonal navrátilce Hruška. Plzeňský brankář nahradil zraněného Staňka a v lize nastoupil poprvé od lednového utkání v Příbrami.

Viktoria následně přišla o zraněného beka Limberského a ve 23. minutě inkasovala už podruhé. Nový napřáhnul z velké dálky a umístěnou střelou k tyči překvapil Hrušku.

Příbramští fotbalisté se radují z branky v utkání proti Plzni

Plzeňští se z nečekaného vývoje dlouho vzpamatovávali. První velkou šanci si vytvořili až pět minut před přestávkou, ale Havla zblízka vychytal Šiman. Až v páté minutě nastavení prvního poločasu po rohu propadl míč k Beauguelovi a ten po zaváhání příbramské obrany snížil. Francouzský útočník si připsal 12. ligový gól v sezoně a ztrácí jednu branku na čelo tabulky kanonýrů.

Do druhého poločasu naskočil druhý domácí útočník Ondrášek, který si během pěti minut vytvořil tři velké příležitosti. Dvakrát však hlavičkoval nepřesně a jednou trefil Šimana.

Další komplikace pro Plzeň přišla v 55. minutě, kdy ze zdravotních důvodů musel odstoupit také nejlepší týmový střelec Beauguel. Jeho náhradník Šulc střílenou přihrávkou Šimana nezaskočil. Jeho protějšek Hruška poté předvedl první těžší zákrok v zápase proti Vávrově ráně.

V 71. minutě Západočeši vyrovnali. Kašova tečovaná hlavička po standardní situaci se odrazila od tyče k druhému stoperovi Brabcovi, který břichem poslal míč do příbramské branky.

Plzeňští se poté nedokázali dostat do většího závěrečného tlaku a v 83. minutě mohli naopak udeřit hosté. Lubega však samostatný únik od poloviny hřiště zakončil jen střelou do Hrušky.

V první minutě nastavení domácí přece jen otočili skóre. Kalvachovu tvrdou střelu neudržel Šiman a Ondrášek z bezprostřední blízkosti dorazil míč do sítě. Těsně před koncem ale Viktorii zmrazil Zorvan, když zpoza vápna přehodil nejistého Hrušku. Plzeň v lize neprohrála s Příbramí popatnácté za sebou, ale v obou vzájemných duelech této sezony jen remizovala.

SESTŘIH: Plzeň - Příbram 3:3. Obrat a pak šok! V posledních vteřinách srovnal Zorvan

Domácí: 45+5. Beauguel, 71. Brabec, 90+1. Ondrášek

Hosté: 14. T. Pilík, 23. Nový, 90+6. Zorvan

Domácí: A. Hruška – Limberský (18. Falta), Brabec (C), Kaša, M. Havel – Al. Čermák, Kalvach, Káčer (46. Ondrášek) – J. Kopic, Beauguel (55. P. Šulc), Ba Loua (84. Kayamba).

Hosté: Šiman – Mezera, S. Kingue, O. Kingue, Nový – Vávra (72. Antwi), Tregler (C) (90. Vilotić), Zorvan, Soldát, T. Pilík (76. Jan Rezek) – Lubega (90. Voltr).

Plzeň - Příbram: Ondráškova dvojšance! Útočník Viktorie neproměnil dvě tutovky

Plzeň - Příbram: Ondrášek málem srovnal krátce po přestávce, hlavou bránu netrefil!

Plzeň - Příbram: Guľa ven, křičí fanoušci na trenéra Viktorie

Plzeň - Příbram: Káčerův rohový kop propadl k Beauguelovi, ten dává Viktorii naději! 1:2

Plzeň - Příbram: Kalvach po zákroku došlápl Lubegu, ten chtěl červenou kartu

Plzeň - Příbram: Káčer skvěle našel Havla, ale ten nepřekonal Šimana

Plzeň - Příbram: Brabec neuhlídal Lubegu, Hruška musel rychle z brány

Plzeň - Příbram: Tregler výborně zblokoval Kalvachovu standardku vedle brány

Plzeň - Příbram: Nového přízemní pumelice zapadla za Hrušku! 0:2

Plzeň - Příbram: Úplně volný Pilík hlavičkou zpražil Štruncovy sady, 1:0!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905