LIGOVÉ ZNÁMKOVÁNÍ: Tischler či Krejčí ml. s osmičkou, vyhořel Cicilia

Autor: iSport.cz, apr, pj
3
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalový kolotoč s názvem FORTUNA:LIGA se o víkendu roztočil. Nejvyšší fotbalová soutěž má za sebou úvodní kolo nového ročníku, ve kterém nezaváhal obhájce titulu Slavia, tříbodový zisk zapsaly i Sparta s Jabloncem, druhý a třetí tým minulé sezony. Jak si ale během zápasů vedli jednotliví hráči, kteří se na trávník dostali nejpozději v 75. minutě utkání? Deník Sport a server iSport.cz přináší známkování fotbalistů (10 nejlepší, 1 nejhorší). V prvním kole padly tři osmičky, ale také jedna dvojka a tři trojky.

Nejlepší hodnocení, známku 8, si od redaktorů Sportu vysloužili v prvním kole pardubický Emil Tischler, Ladislav Krejčí mladší ze Sparty, ale také jablonecký brankář Jan Hanuš, který se proti Baníku blýskl několika důležitými zákroky, kterými značně přispěl k vítězství 1:0.

Jablonec - Baník: Sor se skvěle probil k míči, Hanuš musel pohotově zasáhnout!

Záložník Východočechů zařídil dvěma góly srovnání duelu s Karvinou z 0:2 na konečných 2:2. „Cítil jsem, že jsme lepší, a proto jsme všichni věřili, že máme sílu vyrovnat. Díky tomu jsme to zvládli,“ konstatoval Tischler po utkání.

Pardubice - Karviná: Je srovnáno! Na Tischlerovu hlavičku už Neuman stačit nemohl

Gólově se prosadil i sparťan Krejčí mladší, který přispěl k výhře Letenských 3:2 nad Olomoucí. „Za mě je hráč zápasu Filip Panák, po tom, čím si prošel, jsem rád, že je zpět. Můj výkon nebyl vůbec dobrý. Dal jsem gól, ale jak rozehrávka, tak bránění nebyly dobré,“ byl k sobě kritický 22letý fotbalista, který nastoupil po boku Lukáše Štetiny na pozici stopera.

Sparta - Olomouc: Krejčí si po standardce poradil se slabým Látalem, 2:1!

Nepovedené představení naopak předvedl Rigino Cicilia ze Slovácka, jenž si vysloužil dvojku. Ten vyběhl do souboje s Libercem coby střídající hráč v 64. minutě. Na trávníku vydržel ale jen šest minut, když byl vyloučen poté, co tvrdě šlápl na nohu Theodora Gebre Selassieho. „Měl jsem pocit, že kdybych zůstal stát na noze a neuhnul celým tělem, zlomil mi nohu nebo prošlápl koleno. Za mě šlo o velmi nebezpečnou hru. Stále vnímám otisk pod kolenem,“ okomentoval inkriminovaný moment bývalý reprezentant, jenž se z Brém vrátil pod Ještěd.

Liberec - Slovácko: Cicilia sestřelil Gebreho a zaslouženě míří pod sprchy!

Další trio fotbalistů odešlo se známkou tři: Jakub Nečas s Karolem Meszárošem z Liberce a pardubický obránce Jan Prosek. V souhrnné tabulce se podívejte, jak si vedli ostatní fotbalisté, jenž zasáhli do úvodního kola FORTUNA:LIGY, a nastoupili nejpozději v 75. minutě zápasu.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905