SESTŘIH: Jablonec - Slovácko 1:1. Pálili Čvančara s Jurečkou, Divíšek vyloučen

Autor: iSport.cz
1
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Fotbalisté Jablonce v 5. kole FORTUNA:LIGY na domácí půdě jen remizovali se Slováckem 1:1. Bod svěřencům Petra Rady ve druhém poločase vystřelil Tomáš Čvančara. Za hosty v první půlce pálil Václav Jurečka. Bek Slovácka Josef Divíšek byl v závěru utkání vyloučen.

Jablonec nevyhrál čtvrté ligové utkání za sebou a v tabulce je až jedenáctý. Tým z Uherského Hradiště bodoval ve čtyřech z dosavadních pěti kol.

Jablonecký trenér Rada, který oslavil den před utkáním 63. narozeniny, udělal oproti čtvrteční výhře 5:1 nad Žilinou v úvodním utkání 4. předkola Evropské konferenční ligy hned sedm změn v základní sestavě. Slovácko se muselo obejít bez kouče Svědíka, jenž si odpykával první část dvouzápasového trestu po vyloučení proti Hradci Králové a na lavičce jej nahradil asistent Mucha.

Lepší začátek měli hosté. V deváté minutě se dostal do nadějné střelecké pozice Petržela a překonaného brankáře Hanuše musel zastoupit na čáře Malínský. Severočeši kontrovali o chvíli později, kdy Houskovu odraženou ránu od tyče dopravil do sítě Čvančara. Radost z úvodní branky mu ale vzápětí sebral verdikt videorozhodčího, jenž gól neuznal pro ofsajd.

Jablonec přesto pokračoval v aktivitě a ve 24. minutě měl další šanci po úniku Smejkal, svou ranou však orazítkoval jen břevno Nguyenovy branky. Proti gólmanovi Slovácka neuspěl později ani pronikající Malínský.

Konec první části patřil hostům a útočníkovi Jurečkovi. Ten nejprve nevyužil možnost po přihrávce Sadílka a následně ho po chybě Zeleného a rychlém brejku vychytal Hanuš, jenž nastupoval ke svému 150. ligovému zápasu.

Když už se tak zdálo, že se oba týmy rozejdou do kabin smírně, našel Jurečku ještě jednou přesným centrem Holzer a sedmadvacetiletý útočník tentokrát nedal pohotovou hlavičkou Hanušovi šanci. Šlo o jeho druhou branku v této sezoně.

Hosté mohli na začátku druhé části svůj náskok zvýšit, jenže Holzer po prodlouženém autovém vhazování nezakončil přesně a následnou Reinberkovu střelu po centru Kadlece zneškodnil Hanuš.

Čtvrt hodiny před koncem se Jablonec dočkal vyrovnání. K nespokojenosti hostujících obránců posoudil sudí Petřík zákrok Kadlece na střídajícího Doležala jako nedovolený a nařídil pokutový kop. K němu se postavil Čvančara a poslal svou střelou Ngueyna na opačnou stranu. Jednadvacetiletý útočník vstřelil třetí ligový gól a druhý v této sezoně.

Hosté dohrávali závěr bez obránce Divíška, který byl ve druhé minutě nastaveném času vyloučen za zákrok na Hübschmana. Slovácko inkasovalo v této sezoně už pět červených karet - čtyři dostali hráči a jednu trenér Svědík.

Tým z Uherského Hradiště prohrál jediný z posledních devíti ligových zápasů a v Jablonci podruhé za sebou bodoval. Severočeši doma v nejvyšší soutěži podesáté po sobě neprohráli.

Domácí: 76. Čvančara

Hosté: 45. Jurečka

Domácí: Hanuš – Štěpánek, V. Kubista, Zelený, Surzyn (62. Krob) – Martinec (62. Považanec), Hübschman (C) – Malínský (77. Vaníček), Houska (46. Pleštil), Smejkal (62. Doležal) – Čvančara.

Hosté: Nguyen – Reinberk (72. Tomič), Mich. Kadlec (C), Šimko, Holzer (84. Vecheta) – V. Daníček – M. Petržela (64. O. Šašinka), Havlík, L. Sadílek, Kohút (64. Kalabiška) – Jurečka (84. Divíšek).

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Slovácko: Divíšek nevybíravě trefil Hübschmana, červená!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Slovácko: Havlíkovu střelu k tyči pohlídal Hanuš

Jablonec - Slovácko: Čvančara poslal Nguyena na druhou stranu, 1:1

Jablonec - Slovácko: Kadlec šel dvakrát do Doležala, druhý moment už byl penaltový!

Jablonec - Slovácko: Po centru Holzera zahrozil Sadílek

Jablonec - Slovácko: Petržela už překonal Hanuše, jenže trefil Malínského do ramene

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905