26. září 2021 • 17:58

SESTŘIH: Teplice - Olomouc 0:0. Žádný gól, jedna střela na branku

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Teplic v 9. kole první ligy doma remizovali 0:0 s Olomoucí a posunuli se na předposlední místo tabulky o bod před Karvinou. Hanáci v nejvyšší soutěži potřetí za sebou uhráli nerozhodný výsledek a jsou šestí. Severočeši na ligovou výhru čekají pět zápasů. Tepličtí v domácí soutěži neporazili Olomouc ve 12. utkání po sobě, poslední čtyři vzájemné souboje skončily remízou.

Domácí v úvodu byli aktivnější, častěji se pokoušeli o střelbu a několikrát obranu Hanáků i vystrašili. Jejich zakončení však chyběl důraz, což bylo dáno i absencí klasického útočníka, na hrotu musel nastoupit záložník Černý.

Největší šance prvního poločasu přišla ve 33. minutě, kdy se dostal do zakončení právě Černý, ale jeho střela skončila těsně mimo.

Pro vývoj utkání mohla být významná srážka teplického stopera Mazucha s olomouckým Gonzálezem po čtvrthodině hry, kterou oba odnesli zraněním na hlavě. Teplický obránce sice ještě pokračoval, ale po chvíli kvůli otřesení odstoupil ze hry.

SESTŘIH: Teplice - Olomouc 0:0. Žádný gól, jedna střela na bránu

Po přestávce hosté přece jenom přidali na aktivitě, ale také na tvrdosti. Breite možná jen kvůli absenci videorozhodčího za svůj nevybíravý šlapák na Vondráška nedostal od rozhodčího Pechance červenou kartu.

Olomoučtí zahrozili v 71. minutě, kdy se ve slibné pozici v šestnáctce ocitl střídající Daněk, ale míč netrefil a jeho spoluhráč Zmrzlý přestřelil teplickou branku.

I ve zbytku utkání měli navrch defenzivní hráči. Mohla za to i nepřesnost v přípravné kombinaci na obou stranách. Překvapivější to bylo u Sigmy, která před začátkem kola měla společně s mistrovskou Slavií nejlepší ofenzivu soutěže.

Domácí: Čtvrtečka – Laňka, Mazuch (28. Krunert), Chlumecký, Vondrášek (C) – Jukl, Knapík – Moulis (72. Succar), Trubač, Fortelný – Černý (84. Kodad).

Hosté: Macík – Chvátal, Jemelka, Poulolo, Zmrzlý – Breite (C), P. González (67. Šíp) – Zahradníček (46. Zifčák), J. Sedlák, Hála (67. Daněk) – Růsek (81. Jakub Matoušek).

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905