SESTŘIH: Karviná - Liberec 1:2. Obrat Slovanu, v nastavení rozhodl Júsuf

Autor: vmn, ČTK
0
Co musí Češi změnit, aby za týden uspěli a kdo si řekl o místo do Prahy?
Varaďa by nedopustil chyby, které stály Pardubice titul. Kabina má příliš velkou moc

Fotbalisté Slovanu Liberec zvítězili ve 4 ligových zápasech v řadě. V 15. kole FORTUNA:LIGY na stadionu Karviné sice prohrávali, ale Michael Rabušic z penalty panenkovsky vyrovnal a o třech bodech pro Severočechy rozhodl v závěru Júsuf.

Zápas dvou mužstev, která během této sezony vyměnila trenéra, začali lépe domácí. Liberecký brankář Knobloch musel během úvodních jedenácti minut čelit nebezpečné hlavičce Papadopulose i Šehičově střele z úhlu. V 17. minutě našel Bartošák z rohového kopu přesně hlavu Túlia a brazilský záložník, který v minulém kole zachránil remízu se Slováckem, se trefil ve druhém utkání po sobě.

Liberec se ke střele na branku dlouho nedostal. Ve 36. minutě ale po rohovém kopu zasáhl domácí Stropek míč rukou a přestože ji měl u těla, rozhodčí Orel po prozkoumání videa nařídil penaltu. Rabušic ji proměnil panenkovským obloučkem do středu branky. Domácí cítili křivdu, viditelně vypadli z tempa a v závěru poločasu málem inkasovali podruhé, Rondič však branku minul.

Domácí: 17. Túlio

Hosté: 38. Rabušic, 90+1. Júsuf Hilál

Domácí: Bolek – S. Dramé (68. Mikuš), Santos, P. Buchta, Šehić – Siňavskij (80. Jurásek), Stropek (80. Šindelář), Túlio, Bartošák (74. Čmelík) – Nešický (74. Durosinmi) – Papadopulos (C).

Hosté: Knobloch – Gebre Selassie, Chaluš, Plechatý, Mikula (C) – Jan Matoušek (74. Mészáros), Tiéhi, Havelka (85. Purzitidis), Tupta (67. Faško) – Rabušic (74. Júsuf Hilál), Rondić.

Domácí: Drobek, Čmelík, Durosinmi, Jurásek, Křapka, Mikuš, Šindelář

Hosté: Faško, Frýdek, Fukala, Mészáros, Purzitidis, Júsuf Hilál, Vliegen

Domácí: Čmelík

Hosté: Jan Matoušek

Orel – Mokrusch, Arnošt.

Městský stadion Karviná, Karviná

I druhé dějství začali Slezané náporem, ale tentokrát z něj nic nevytěžili. Ani hosté se do žádné šance dlouho nedostali. V 78. minutě je podržel brankář Knobloch, když vyrazil střelu estonského reprezentanta Sinjavského zblízka. Vzápětí sice Čmelík dotlačil míč do sítě, ale rozhodčí gól neuznal pro faul na gólmana. Na druhé straně zakončil Rondič sólo vydařenou střelou a brankář Bolek ji jen se štěstím vyrazil na břevno.

Slovan znovu dokázal, že umí otočit nepříznivý vývoj v posledních minutách zápasu. Stejně jako v předchozích kolech v Teplicích a proti Bohemians si vítěznou trefu schoval do úplného závěru. Tentokrát byl hrdinou Hilál, který v první minutě nastavení po rohovém kopu hlavičkoval do sítě.

Karviná čeká na ligové vítězství už 14 zápasů, naposledy se radovala v květnu v utkání s Teplicemi. Další možnost přerušit nelichotivou sérii bude mít už ve středu opět na domácí půdě ve slezském derby s Ostravou, které bylo odloženo kvůli koronavirové karanténě.

Klíčové okamžiky zápasu:

SESTŘIH: Karviná - Liberec 1:2. Obrat Slovanu dokonal v nastavení Júsuf

Karviná - Liberec: Pohroma pro domácí, v nastavení se hlavou prosadil Júsuf, 1:2!
Karviná - Liberec: Rondičovu dělovku vytáhl Bolek na břevno!
Karviná - Liberec: Domácí dostali míč do sítě, místo gólu se však Čmelík dočkal žluté karty
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video
Karviná - Liberec: Rána Tiéhiho se nevešla ani na stadion, natož do brány
Karviná - Liberec: Rychlý kontr hostů uhasil na poslední chvíli Túlio
Karviná - Liberec: Šehičovu ránu vytěsnil spolehlivý Knobloch
Karviná - Liberec: Proti Rondičově hlavičce Bolek zasahovat nemusel
Karviná - Liberec: Rabušic si při penaltě zahrál na Panenku a začíná se od začátku, 1:1!
Karviná - Liberec: VAR v akci, po ruce Stropka nařízena penalta pro Slovan!
Karviná - Liberec: Aktivní Papadopulos v další sibné šanci, míč však skončil těsně vedle
Karviná - Liberec: Matoušek mohl jít sám na brankáře, jenže zradilo ho zpracování
Karviná - Liberec: Domácí jdou do vedení, po rohovém kopu se hlavou prosadil Túlio, 1:0!
Karviná - Liberec: Prudkou ránu Šehiče dokázal Knobloch vyrazit
Karviná - Liberec: Tuptova rána z dobré pozice proletěla nad břevnem
Karviná - Liberec: První šanci měl Papadopulos, jeho hlavičku však lapil Knobloch

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.