20. dubna 2022 • 19:50

SESTŘIH: Olomouc - Sparta 2:0. Zásadní ztráta hostů, rozhodl start

57
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Sparty ve 30. kole první ligy nečekaně prohráli v Olomouci 0:2. Sigma rozhodla hned v úvodu, do 11. minuty se trefili Radim Breite a Vít Beneš. Pražané prohráli po pěti ligových vítězstvích za sebou a před nadstavbovou skupinou o titul ztrácejí z třetího místa v tabulce na vedoucí Slavii už sedm bodů. Hanáci se posunuli na devátou příčku a v semifinále skupiny o umístění si zahrají s Libercem.

Týmy vstoupily do utkání aktivně a během úvodních pěti minut mohla padnout branka na obou stranách. Nejdříve centroval z pravé strany domácí Růsek a Zmrzlý nedokázal usměrnit míč hlavou na zadní tyči, vzápětí měl plné ruce práce olomoucký brankář Macík po střele Hložka.

Atraktivní úvod utkání Sigma korunovala vstřelenou brankou. Odražený míč se v sedmé minutě za hranicí pokutového území dostal k Breitemu, který si obhodil Hložka a střelou z voleje zamířil nechytatelně k levé tyči.

Vzápětí byli domácí nebezpeční po sérii rohových kopů. Nejdříve po Hubníkově hlavičce skvěle zasáhl brankář Heča, po druhém rohu už byl ale sparťanský brankář bezmocný, z malého vápna ho hlavou překonal Beneš.

Zkorigovat nepříznivý stav mohl Čvančara, jenže Macík včas vyběhl a míč před hostujícím útočníkem pokryl. Po úvodní čtvrthodině se tempo hry zklidnilo. Většinu času sice držela míč Sparta, ale domácí aplikovali účinný presink a do blízkosti brankáře Macíka hosty nepouštěli.

Výjimkou bylo až zakončení Haraslína po Hložkově přihrávce, Macík byl však na zemi opět včas. Z následného rychlého protiútoku a přečíslení pak nedokázal ohrozit Hečovu branku Růsek, jehož sražený pokus usměrnil do sítě v ofsajdu stojící Chytil.

Po pěti minutách druhého poločasu se přímo z Macíkova výkopu ve velké šanci ocitl Chvátal, jenže branku z jedné netrefil. Dobrou defenzivní práci si vzápětí dvakrát odvedl Hubník, nejdříve zablokoval zakončení střídajícího mladíka Vydry a následně i Haraslínův pokus ze strany. Nebezpečný byl také Chvátalův přízemní centr z pravé strany, hostující Heča však situaci zvládl a zasáhl.

Deset minut před koncem vyslal prudkou střelu z pravé strany střídající Karabec, jenže mezi tři tyče svůj pokus nedostal. Wiesner pak po centru na opačné straně sice branku trefil, ale zamířil jen do Macíkovy náruče. Během závěrečného tlaku Sparty vypálil uvnitř vápna Karabec, Macík však jeho dobrý pokus dokázat pohotově vykopnout. Sigma napravila minulou venkovní porážku 0:3 s Hradcem Králové.

Domácí: 7. Breite, 11. Beneš

Hosté:

Domácí: Macík – R. Hubník (C), Beneš, Jemelka, Chvátal – Greššák (53. J. Sedlák), Breite (83. Vepřek) – Zmrzlý, Navrátil (69. Zifčák), Chytil (83. Šíp) – Růsek.

Hosté: Heča – Wiesner, Vitík, Ladislav Krejčí ml., Ladislav Krejčí st. (65. Pešek) – Haraslín (79. Minčev), Sáček, F. Souček (46. Vydra), Dočkal (C) (65. Karabec), Hložek – Čvančara (46. Pulkrab).

Klíčové momenty utkání:

Olomouc - Sparta: Macíkův výkop propadl až ke Chvátalovi, který neprostřelil Heču

Olomouc - Sparta: Chytil si povodil Vitíka a pálil nad bránu

Olomouc - Sparta: Hložek vysunul Haraslína, který neprostřelil Macíka!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Olomouc - Sparta: Jemelkův centr nenápadně hlavičkoval Chytil mimo tři tyče

Olomouc - Sparta: Dočkal při odkopu trefil Greššáka, který se chytil za tvář

Olomouc - Sparta: Macík rychle vyběhl proti probíjejícímu se Čvančarovi

Olomouc - Sparta: Beneš si vyskočil na Breiteho centr a zvýšil na 2:0!

Olomouc - Sparta: Skvělý reflexivní Hečův zákrok proti Hubníkově hlavičce z bezprostřední vzdálenosti

Olomouc - Sparta: Růsek vyhledal Zmrzlého, který nedokázal ve výborné pozici zakončit

Olomouc - Sparta: Breiteho krásná rána zapadla za Heču, 1:0!

Olomouc - Sparta: Hložkovu nepříjemnou ránu Macík s problémy vyrazil mimo tři tyče

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905