20. června 2022 • 16:45

Hradci se rozpadá obrana, po Mejdrovi odchází klíčový stoper. Pomůže Baník?

Vstoupit do diskuse
9
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Play off! Trash talk, polobozi v bráně. Kdo je dnes monstrum jako Dopita?
Další řádění Pastrňáka! Gólmanovi nedal šanci, navíc asistoval
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byť vedení „votroků“ po sezoně inzerovalo, že vyjma Jana Mejdra a Adama Vlkanovy nikoho z kádru nepustí, věci se mají trochu jinak. Podle zdrojů iSportu do Eupenu přestupuje klíčový muž zadní defenzivní linie Jan Král. Patnáctý klub belgické ligy aktivoval výstupní klauzuli. Hráč v pondělí absolvoval zdravotní prohlídku. Po náhradě se Hradec Králové vyptává v Baníku. Na radaru má Jakuba Pokorného.Trenér Miroslav Koubek se bude muset v sezoně vypořádat s odchodem dvou naprosto zásadních elementů obranných řad. Do Sparty už dříve zamířil krajní bek Jan Mejdr, měsíc před startem FORTUNA:LIGY si vyklidil skříňku i Jan Král. V minulém ročníku se výtečně adaptoval na pozici středního stopera v tříobráncovém systému, vstřelil čtyři branky a do značné míry pomohl Hradci Králové k senzačnímu šestému místu.

S jeho odchodem nemohl sportovní ředitel klubu Jiří Sabou nic dělat. Třiadvacetiletý hráč měl ve smlouvě výstupní klauzuli, kterou uplatnil belgický Eupen. Král v pondělí absolvoval zdravotní prohlídku přímo v Belgii. Pokud nenastanou nečekané komplikace, stane se okamžitě novou posilou patnáctého celku předchozího ročníku Jupiler League.

Co s tím budou v Hradci dělat?

Už během víkendu oslovili Baník s přáním získat coby náhradu Jakuba Pokorného. Podle informací iSportu se momentálně jedná o ceně za přestup, jelikož ostravský klub odmítl variantu hostování. S tím Hradec nemá problém. Ke shodě na přestupové částce však zatím nedošlo. Vzhledem k tomu, že se lavíruje o nízké jednotky milionů, předpokládá se, že se partneři v řádu dnů domluví.

Stoper Jan Král odchází do Belgie, Hradec Králové tak přichází o dalšího důležitého obránce
Stoper Jan Král odchází do Belgie, Hradec Králové tak přichází o dalšího důležitého obránce

Případný odchod Pokorného by nebyl překvapivou zprávou. Podle zdrojů redakce se vztahy na ostravském pracovišti vyčerpaly. Klub i hráč jsou v kohezi s tím, že se sňatek přetrhne. Navíc pětadvacetiletý bek má s Hradcem spojenou minulost. Právě z Baníku zde hostoval v druholigovém ročníku 2018/19. V pondělí ráno vedení Baníku stopera informovalo, že o něj nový trenér Pavel Vrba nestojí.

Na východě Čech se mění i brankářský tým. Minulou sezonu z velké části odtáhl Vilém Fendrich. Rozhodně ne zle. V závěru základní části, a především v nadstavbě, si pozici prvního brankáře pro sebe uzmul Patrik Vízek. Ten v klubu zůstává dál, Fendrich končí.

V Hradci cítili, že musí brankářský post „vytunit“. Ostatně tak zněl i požadavek kouče Miroslava Koubka, bývalého gólmana Sparty. Garde Vízkovi bude dělat Michal Reichl, jenž byl na jaře na hostování v druholigové Dukle. Duo na trojici doplní Pavol Bajza ze sestupivší Karviné.

FC Hradec Králové Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
9

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud