Jan Vacek
Premium
25. června 2022 • 14:40

Jak Kuchta odřízl Slavii. Kde se rozbil vztah a kolik bude brát ve Spartě?

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
44
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Chtěli staršího kluka, který Stanley Cup vyhrál, říká Palát o svém trejdu do New Jersey
SESTŘIH: Raków - Slavia 2:1. Prohra v boji o KL, rozhodl gól hned po vyrovnání
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jan Kuchta, útočník Sparty. Kdepak, to není žádný fór, ale od sobotního dopoledne tvrdá realita. Vedení letenského klubu totiž oficiálně oznámilo příchod reprezentačního útočníka. Pražané se dohodli s Lokomotivem Moskva na ročním hostování, za které rudí zaplatí milion eur (25 milionů korun). Součástí transferu je i následná opce ve výši čtyř milionů eur (100 milionů korun). Podání ruky mezi Kuchtou a Spartou ale předcházely divoké peripetie se Slavií. Čím hráč naštval šéfy z Edenu?Najít účinnou palebnou sílu, která minimálně zmírní následky po odchodu Adama Hložka do Leverskusenu. To byl dlouhodobý cíl vedení Sparty pro probíhající přestupové období. Nyní se to povedlo. A jde o tuze zajímavou variantu. Letenští totiž získali Jana Kuchtu, oporu národního týmu a někdejší hvězdu Slavie.

„Jakmile se naskytla možnost Honzu získat, okamžitě jsme začali jednat, protože byl v úzkém okruhu útočníků, na které jsme v posledních měsících cílili. Trenér s tímto příchodem ihned souhlasil. Posílit tým o prověřeného střelce bylo důležitým bodem v tomto přestupním období,“ potvrdil Rosický na klubovém webu.

Podpisu smlouvy ale předcházela poměrně třaskavá peripetie se Slavií, v jejímž dresu Kuchta loni získal double za triumf v lize i domácím poháru.

TOP 5 gólů Jana Kuchty za Slavii: dorážky i super hlavičky
Video se připravuje ...

V případě produktivního útočníka se už delší dobu mluvilo o tom, že by mohl v reakci na ruskou agresi na Ukrajině Lokomotiv opustit. Jakmile se Kuchta pro tento krok rozhodl, na Slavii to samozřejmě okamžitě věděli.

I vzhledem k tomu, že Kuchta se svým agentem Milanem Martinovičem neregistrovali konkrétní nabídky ze zahraničí, vstoupili do námluv se svým bývalým klubem. Navzdory tomu, že se obě strany v zimě nerozcházely za zrovna idylických vztahů.

Námluvy hráče a Slavie probíhaly nějaký čas

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatně iSport Premium
Vstoupit do diskuse
44

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud