4. srpna 2022 • 14:45

Kuchtův trest: za šlápnutí na Vliegena pět zápasů. Sparta zvažuje odvolání

Autor: jav, vmn, inf
Vstoupit do diskuse
18
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Zlín 4:1. Divoký duel, drsné skluzy hostů. Fotbal řídili Ševčík a Jurásek
Slavia - Zlín: Dostál nedosáhl na Ichův centr, Jurásek zvyšuje už na 4:1!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Největší letní posila? Jestli, tak s pořádným odkladem. Jan Kuchta po příchodu na Letnou nezářil a po hloupém šlápnutí na brankáře Liberce při nedělní porážce bude mít celý srpen na přípravu restartu. Od ligové disciplinárky vyfasoval trest na pět zápasů, nastoupit tak může nejdřív po prázdninách. Sparta zvažuje, že se proti trestu odvolá.Věděl, co provedl. I proto se bývalému spoluhráči ze Slovanu omlouval. I tak dostal trest téměř na horní hranici sazby. Za šlápnutí na hlavu Oliviera Vliegena má Jan Kuchta vynechat pět zápasů FORTUNA:LIGY, maximální možný trest byl ještě o jedno utkání delší. Kromě nečekané porážky 1:2 v hned v úvodním kole tak Sparta utrpěla i tvrdý zásah do sestavy.

Do libeňského sídla LFA dorazil reprezentant v doprovodu sparťanského ředitele komunikace Ondřeje Kasíka. Sparťanská minivýprava argumentovala, že útočník rozhodně neměl v úmyslu svého kamaráda zranit, že z podobných situací dává spoustu svých gólů.

„Zdá se, že disciplinární tuto argumentaci absolutně nepřijala. Rozhodla o udělení trestu, který je téměř nejvyšší z daného odstavce disciplinárního řádu. Velmi pravděpodobně jsme byli v nesouladu," řekl novinářům před sídlem LFA Kasík.

Členové komise to ale viděli jinak. „Bylo možné zákroku zabránit. Hráč postupoval krajně bezohledným způsobem. S potenciálem vysoké míry zranění protihráče, ke kterému naštěstí nedošlo," vysvětloval výši trestu šéf DK Richard Baček.

Sparta - Liberec: Kuchta surově kopl Vliegena do hlavy, po zásahu VAR dostal červenou!
Video se připravuje ...

Sám Kuchta po oznámení verdiktu nemluvil. Distanc je ale jediný trest, který si od disciplinárky odnesl. Ve hře byla i peněžitá pokuta, tu nedostal. Zároveň šlo o jediný podnět, který komise z vyhecovaného zápasu řešila.

Od nejlepšího střelce ligy předminulé sezony (tehdy ještě v dresu Slavie) si aktuálně mohou odpočinout všichni srpnoví soupeři Sparty. Ta má v příštích pěti kolech hrát v Budějovicích, se Sigmou, v Boleslavi, s Bohemians a v Jablonci. Natoupit podle současného rozhodnutí může až na začátku září v 7. kole proti Zlínu. Ještě to ale není úplně jisté.

„Hráč má právo se odvolat proti našemu rozhodnutí k Odvolací komisi FAČR. Podle disciplinárního řádu po uplynutí poloviny trestu má hráč právo buď požádat o podmíněné odložení výkonu zbytku trestu nebo dokonce o podmíněné upuštění od trestu,“ upřesnil Baček.

Tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík ČTK řekl, že letenský klub zvažuje, že se proti trestu odvolá. S ohledem na argumentaci při dnešním zasedání disciplinárky i výši trestů, které komise v minulosti za nedovolené zákroky udělovala, očekávali Pražané nižší distanc.

Podívejte se, jak Jan Kuchta dorazil na disciplinárku
Video se připravuje ...

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
18

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2022/2023

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2022/2023 odehraje ve formátu s nadstavbou.

Titul obhajuje Viktoria Plzeň.

Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbal dnes * Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud