SESTŘIH: Brno - Slavia 0:4. Lekce pro nováčka, Pražané vládli i v deseti

36
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Slavie zvítězili v pátém kole první ligy na hřišti nováčka z Brna hladce 4:0. Pražané vyhráli v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou a o dva body vedou neúplnou tabulku. Zbrojovka poprvé v ligové sezoně nebodovala a klesla na osmé místo, k dobru má však odložený duel na půdě obhájce titulu z Plzně.

Slávisté rozhodli už v prvním poločase, kdy vstřelili tři branky v rozmezí 19. až 36. minuty. Nejprve se prosadil kapitán Stanislav Tecl, který poté asistoval u trefy Davida Douděry. Poté si dal vlastní gól domácí záložník Jiří Texl. Hosté od 57. minuty dohrávali bez vyloučeného stopera Aihama Ousoua, přesto ještě skóroval Christ Tiéhi.

Vršovický celek vstupoval do utkání po čtvrtečním postupu do skupiny Evropské konferenční ligy přes Raków Čenstochová. Trenér Trpišovský udělal oproti domácí odvetě s polským týmem šest změn v základní sestavě. Brno kvůli odkladu duelu v Plzni odehrálo první ligové utkání od 13. srpna.

Po svižném úvodu a možnostech na obou stranách udeřili v 19. minutě hosté. Oscar se z úhlu ještě neprosadil, ale Tecl po nepříliš jistém zákroku brankáře Berkovce nadvakrát už ano. Jednatřicetiletý útočník vstřelil čtvrtý gól v probíhajícím ročníku nejvyšší soutěže, v minulém kole se hattrickem podílel na vítězství 7:0 nad Pardubicemi.

Za dalších osm minut Slavia zvýšila. Tecl nacentroval zprava do vápna a Douděra se hlavičkou nemýlil. Také on se v lize trefil podruhé za sebou. Snížit mohl z dálky Granečný, ale jeho střela skončila vedle. Místo toho se radovali opět Pražané. Oscar chtěl ve 36. minutě vyřešit brejk přihrávkou na Olayinku, do níž se však vložil Texl, který nedal vlastnímu brankáři Berkovcovi šanci.

V 55. minutě Ousou v běžeckém souboji v rohu hřiště strčil do střídajícího Alliho a od sudího Klímy inkasoval žlutou kartu. Po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů však arbitr svůj původní verdikt změnil a i přes rozhořčení slávistických hráčů švédského stopera vyloučil.

Zbrojovka sice ve druhé půli přidala na aktivitě, ale vyloženou příležitost si nevypracovala, přestože ji dopředu hnal vyprodaný stadion a více než 10 tisíc diváků. Navzdory více než půlhodinové přesilovce domácí v 75. minutě ještě jednou inkasovali. Střídající Schranz nahrál do šestnáctky a Tiéhi tvrdou ranou pod břevno stanovil konečný výsledek. Čtyřiadvacetiletý záložník vstřelil premiérový gól v české lize.

Slavia dala v této sezoně nejvyšší soutěže už 18 branek a má suverénně nejlepší útok. Pražané v lize s Brnem poosmé za sebou neprohráli.

Domácí:

Hosté: 19. Tecl, 28. Douděra, 36. Texl (vl.), 75. Tiéhi

Domácí: Berkovec – Hrabina, Šural (84. Hlavica), Endl, Granečný – Texl, Souček (63. Fousek) – Hladík (46. Alli), M. Ševčík (84. Nečas), Přichystal (46. Falta) – Řezníček (C).

Hosté: Mandous – Douděra (62. Schranz), Ousou, Kačaraba, Oscar (46. D. Jurásek) – Tiéhi, Hromada (78. Holeš) – Masopust, Provod (84. Icha), Olayinka – Tecl (C) (78. Lingr).

Domácí: Šiman, Hlavica, Divíšek, Matejov, Štěrba, Falta, Rogožan, Fousek, Nečas, Alli, Kohoutek

Hosté: Kolář, Holeš, Ewerton, Lingr, Ševčík, Jurásek, Jurásek, Schranz, Fila, Usor, Icha

Brno - Slavia: Tiehi to poslal pod víko, Berkovec bez šance, 0:4

Brno - Slavia: Kontroverzní ČK pro Ousua!

• Skupina o záchranu

SESTŘIH: Brno - Mladá Boleslav 3:1. Zbrojovka otočila v závěru, trefily se „mladé pušky“

SESTŘIH: Slavia - Pardubice 7:0. Slastná kanonáda, hattrickem řádil Tecl

36

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905