Jan Podroužek
Premium
18. října 2022 • 13:40

Viktoria šturmuje ve stínu derby „S“ k titulu. Ještě někdo Plzeň podceňuje?

Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Extraliga na Lapači? Chybí jen... Nejsilnější od sestupu, říká Tesařík. Co noví partneři?
TOP góly 28. kola: Ewerton z půlky jako Horváth i Vukadinovičovy jesle
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavia je nejlepší, Sparta nejbohatší… A Plzeň nejúspěšnější. S nutnou dávkou nadsázky je tohle celkem trefná (ne)rovnice poslední dekády českého fotbalu, a platí to tím spíš od minulé sezony. Viktoria rozběhla ligovou sezonu neohroženě a kolo od kola sbírá výhru za výhrou. Zavání to snad obhajobou, k níž Západočechy může popostrčit vedlejším efektem nedělní derby? „V minulé sezoně to bylo překvapení, teď už by mi to tak vůbec nepřišlo, optika se změnila. Slavia a Sparta musí bezpodmínečně zapnout, jestli chtějí titul,“ varuje hrdá „S“ Roman Pivarník.Sedne si takhle mazaný analytik k základním statistikám zápasu Jablonec–Plzeň a začte se: držení míče plus minus stejné, střely taky, na bránu taky. Vyrovnaný zápas, řeklo by se letmým pohledem. Jenže pak zvedne oči k výsledku… A vidí 0:3.

Čistá práce. Bezbolestná pitva. Jestli to v někom evokuje, že Viktoria má nehoráznou kliku, pak je tu prozření číslo dva. Západočeši jsou v domácí soutěži bez porážky už 33 kol, naposledy si rozbili ústa před necelým rokem na Slavii.

SESTŘIH: Jablonec - Plzeň 0:3. Pohodovou výhru režíroval dvougólový Chorý
Video se připravuje ...

Ani tahle prohra ale později nezabránila šoku, jaký nejvíc dopadl právě na „sešívané“, a sice že titul skončil v plzeňské náruči. A jestli někomu pořád nedochází, co se děje právě teď, tak vězte, že kulisy jsou přinejhorším stejné, ne-li příznivější vůči obhajobě.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga

Články odjinud


Články odjinud