SESTŘIH: Budějovice - Hradec 0:3. Hosté využili přesilovku, pálil Kubala

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Hradce Králové zvítězili ve 13. kole první ligy na hřišti oslabených Českých Budějovic 3:0 a upevnili si čtvrté místo. Ve 49. minutě byl vyloučen Lukáš Havel a hosté využili přesilovku třemi brankami. Dvě z nich vstřelil Filip Kubala, který navíc asistoval u trefy střídajícího Matěje Koubka. „Votroci“ v nejvyšší soutěži vyhráli potřetí za sebou, Jihočeši nebodovali po třech kolech a v neúplné tabulce jsou devátí.

Opatrný začátek zápasu oba týmy vystupňovaly až v závěru poločasu, kdy si připravily první nebezpečné šance. Nejprve ve 39. minutě Smrž vyslal kolmicí do solidní pozice Kubalu. Královéhradecký útočník se pohotově otočil a vypálil, ale mířil těsně vedle pravé tyče.

Domácí odpověděli v nastaveném čase první půle. Přesný centr Hellebranda zpracoval Zajíc pro Horu, jehož střelu však defenziva hostů zblokovala na roh. Po něm se Jihočeši dožadovali penalty, když se jim zdálo, že Kodeš fauloval Havla. Rozhodčí celou situaci zkontroloval na videu, ale souboj jako faul neposoudil.

Video sehrálo důležitou roli i v úvodu druhého poločasu a opět v tom figuroval Havel. Ve 47. minutě nejprve udělil sudí Křepský za ostrý zákrok českobudějovického zadáka na Kubalu žlutou kartu. Následně si však souboj prohlédl ze záznamu a svůj verdikt změnil na červenou kartu.

Hradec Králové mohl hned ze standardní situace skórovat, ale Čihák hlavou minul. Hosté se však dočkali o chvíli později. V 53. minutě se po přihrávce Gabriela gólově prosadil Kubala. Východočechy mohl po chybě českobudějovické defenzivy definitivně uklidnit v 64. minutě Vašulín, ale ve velké šanci jej vychytal brankář Janáček.

Východočeský tým to dlouho mrzet nemuselo, protože hned o minutu později připravil Vašulín ideálně míč pro Kubalu, jenž už Janáčka překonal a v sezoně si polepšil na pět ligových gólů. V závěru ještě po Kubalově přihrávce uzavřel skóre náhradník Matěj Koubek.

České Budějovice potvrdily, že se jim před vlastním publikem nedaří. Na Střeleckém ostrově ještě v sezoně nevyhrály, ze sedmi utkání tam získaly jen dva body jsou nejhorším domácím mužstvem nejvyšší soutěže.

Domácí:

Hosté: 53. F. Kubala, 65. F. Kubala, 88. Koubek

Domácí: Janáček – L. Havel, Broukal, Králik (C) – Čolić, Čavoš, Hora (72. Sladký), P. Hellebrand (55. Sluka), Skovajsa – Potočný (55. Mic. Škoda), Zajíc (46. Čmelík).

Hosté: Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Kodeš, J. Kučera, Ryneš – Rada (C) (76. P. Dvořák) – Vašulín (82. Koubek), F. Kubala (90+1. O. Ševčík).

Klíčové momenty:

České Budějovice - Hradec Králové: Je rozhodnuto, Koubek zvyšuje už na 3:0!

České Budějovice - Hradec Králové: Kubala se zblízka nemýlil a Hradec vede už 2:0!

České Budějovice - Hradec Králové: Další tutovku Vašulína zlikvidoval Janáček

České Budějovice - Hradec Králové: Hosté jdou do vedení, přesilovku zužitkoval Kubala, 0:1!

České Budějovice - Hradec Králové: Havel sestřelil Kubalu a vidí červenou kartu

České Budějovice - Hradec Králové: Zákrok na Havla zaváněl penaltou
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

České Budějovice - Hradec Králové: Králikova hlavička z úhlu

České Budějovice - Hradec Králové: Po rohu se v tutovce zjevil Vašulín, do brány však nezamířil

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905