Jonáš Bartoš
7. listopadu 2022 • 04:45

To není normální! Chorého hlavička vyvolala bouři, úmysl neviděl málokdo

22
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Emoce v sobotním šlágru FORTUNA:LIGY mezi Plzní a Spartou (0:1) vzplály v závěru prvního poločasu. Tomáš Chorý (27) trefil hlavou sparťanského stopera Asgera Sörensena (26), hlavní arbitr Dalibor Černý i VAR Pavel Franěk situaci pustili. Většina expertů, kteří se k situaci vyjadřovali, viděli Chorého faul, pochybení sudích uznala i komise rozhodčích. „Klukovina, to není normální,“ řekl ve studiu O2 Sport bývalý letenský útočník Horst Siegl.

Na konci prvního dějství šel do sparťanského vápna dlouhý míč. Skákali na něj Tomáš Chorý hlídaný Asgerem Sörensenem. Plzeňský forvard v souboji trefil hlavu dánského stopera, ten si ze zápasu odnesl pořádnou bouli. Rozhodčí ale celou akci pustili a Chorý zápas dohrál.

„Tenhle zkrat nechápu. Oba se drží, Chorý se na něj podívá a trefí ho. To je nenormální, klukovina. Nepochopil jsem to,“ řekla v zápasovém studiu O2 TV Sport během poločasového hodnocení letenská ikona Horst Siegl. „Podíval se na Sörensena a míč byl daleko, červená měla být udělená,“ souhlasil druhý host ve studiu Jan Rezek, někdejší útočník Sparty i Plzně.

Počínání plzeňského forvarda viděly „rudě“ i další fotbalové osobnosti. „Červená je snad jasná, prokazatelný úmysl,“ napsal na Twitteru bývalý ligový obránce Jakub Podaný. „Strašný! Nechutný!“ nebral si servítky bývalý obránce národního týmu Daniel Pudil.

Celé iSport studio po zápase Plzeň - Sparta s Miroslavem Jirkalem a Štěpánem Filípkem

Opačný názor, že Chorý byl v celé akci, která probíhala ve velké rychlosti, dezorientovaný, zastává Milan Fukal. „V takové pozici hlavičkují útočníci i obránci instinktivně, myslím, že úmysl od Tomáše Chorého tam nebyl, chtěl zasáhnout balon a byl dezorientovaný. Bohužel trefil soupeře, což někdy k fotbalu patří,“ naznačil v hodnocení pro deník Sport a iSport.cz někdejší zadák Sparty i národního týmu. V podobném duchu se vyjádřil den po zápase samotný hráč, na něhož se snesla palba ošklivé kritiky.

Sudí Černý si možná už v poločase uvědomil, že ve spolupráci s VAR došlo k chybě. Po přestávce na hřišti neprovedl zásadní kiks, ale ztráta jistoty se na jeho výkonu podepsala. Hlavní vina, že Chorého zákrok zůstal bez trestu, jde především za videem. Ve zpomalené opakovačce byl krizový moment dobře vidět.

„Jednoznačně tohle jde za VAR. První poločas nechával Černý hru plynout, bylo tam pár jiskřivých momentů, ale nechal to hrát. Druhý poločas se dostal malinko pod tlak, bylo to rozkouskované. Ale v posouzení faulu od Chorého byl nevinně,“ dodal Siegl po utkání, které Sparta vyhrála 1:0 a ukončila jedenáctileté čekání na tři body z plzeňské Doosan Areny.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905