SESTŘIH: Slavia - Jablonec 5:1. Gólová show ve druhé půli, Pražané vedou ligu

Autor: iSport.cz
14
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?

FORTUNA:LIGA má nového lídra! Slavia zvládla v 17. kole duel s Jabloncem a po vítězství 5:1 se posouvá o bod před Plzeň na první místo tabulky. Pražané vedli díky gólu Václava Jurečky, těsně před přestávkou ovšem srovnal Vladimir Jovovič. Ve druhém poločase však už domácí vládli, vítězný gól vstřelil střídající Mick van Buren. Poté se ještě prosadili Ondřej Lingr a dvakrát Matěj Jurásek, další střídající hráč.

Slavia před úvodním výkopem představila Edenu novou posilu z Norska, devatenáctiletého záložníka Zafeirise. Také se rozloučila s gólmanem Kovářem, jenž po konci kariéry bude působit jako manažer A-týmu.

Domácí se prosadili z první vážné akce v 11. minutě. Lingrův rohový kop hostující obránce Souček netrefil ideálně, míč se dostal k Jurečkovi na malé vápno a ten nezaváhal. Jeho čtvrtou branku v ligové sezoně ještě posvětil videorozhodčí (VAR) Kocourek. Po necelé půlhodině hry se Jurečka prosadil z dalšího rohu hlavou. Tentokrát však sudí Černý po konzultaci s VARem gól odvolal.

Střelec úvodní branky se druhého zásahu nedočkal ani o chvíli později, po něm neuspěl ani kapitán Tecl. Místo toho v šesté minutě nastavení první půle srovnal Jovovič krásnou ranou zpoza vápna pod břevno. Srbský hráč se radoval z třetí trefy v ročníku nejvyšší soutěže.

Slavia ale na rozdíl od Plzně a městského rivala Sparty, která remizovala 1:1 v Olomouci, nepřipustila v úvodním jarním kole zaváhání. V 65. minutě Pražanům vrátil vedení Van Buren po necelých čtyřech minutách na hřišti. Nizozemský útočník napřáhl před vápnem a ranou k tyči nedal Surovčíkovi šanci. V tabulce střelců se 10. gólem v sezoně dotáhl na druhého Chorého z Plzně. Předchozích devět branek ale zaznamenal v dresu Liberce, kde na podzim hostoval.

Za další dvě minuty Van Buren přihrál do běhu Lingrovi a domácí záložník v šestnáctce prostřelil jabloneckého gólmana. V ligové sezoně vstřelil osmou branku.

Poté přišly dva momenty Matěje Juráska. V 76. minutě Olayinka prodloužil Van Burenovu nahrávku a Jurásek z hranice pokutového kopu udeřil. O devět minut později jeho jmenovec David poslal dlouhý nakopávaný balon, stoper Král ho nedůrazně odvrátil a Matěj Jurásek se opět nemýlil.

Devatenáctiletý záložník vstřelil podruhé v kariéře v jednom ligovém duelu dvě branky. Předtím se mu to povedlo loni v listopadu proti Ostravě, kdy do hry také naskočil jako náhradník.

Slavia doma před necelými 14 tisíci diváky vyhrála i devátý zápas ligové sezony a je tam nejlepším týmem soutěže. S 56 brankami má nejlepší útok ligy. Třetí Spartě odskočila na sedm bodů.

Vršovičtí v lize s Jabloncem neprohráli v jedenáctém utkání za sebou (z toho 10 vítězství). Doma v nejvyšší soutěži ho porazili pošesté v řadě, v posledních pěti duelech navíc s celkovým skóre 22:1.

Domácí: 12. Jurečka, 65. Van Buren, 67. Lingr, 76. M. Jurásek, 85. M. Jurásek

Hosté: 45+6. Jovović

Domácí: O. Kolář – Schranz (46. Douděra), Ousou, Santos, D. Jurásek – Hromada, P. Ševčík – Jurečka (46. M. Jurásek), Lingr (72. Provod), Olayinka (80. Ewerton) – Tecl (C) (61. Van Buren).

Hosté: Surovčík – Surzyn, Král, Akpudje, D. Souček – Šulc, Považanec (C), Jovović (46. Pleštil), Kratochvíl, Černák (80. Patrák) – Ikaunieks (68. Chramosta).

Domácí: Mandous, Ogbu, Van Buren, Provod, Ewerton, Oscar, Douděra, Hronek, Traoré, Jurásek, Kričfaluši

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905