SESTŘIH: Jablonec - Zlín 2:2. Domácí zachránili aspoň bod, Kozák vyloučen

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Zlína neudrželi v utkání 18. kola první ligy dvoubrankový náskok a v Jablonci remizovali 2:2. Hosty poslal ve 20. minutě do vedení Vachtang Čanturišvili, který pak v 52. minutě přihrál na gól Martinu Fillovi. Za dalších šest minut ale snížil Jakub Považanec a v 72. minutě stejný hráč s pomocí teče od Josse Didiby už v přesilovce po vyloučení Libora Kozáka srovnal.

Oba týmy se rozešly smírně popáté za sebou, vzájemný duel skončil stejným výsledkem jako v podzimní části. Jablonec se Zlínem neprohrál posledních 19 ligových zápasů. „Ševci“ i ve druhém soutěžním utkání pod trenérem Pavlem Vrbou remizovali a z předposledního místa tabulky nadále ztrácejí na soupeře tři body. Čtrnáctí Severočeši bodovali poprvé po třech kolech, ale zvítězili v jediném z posledních osmi ligových duelů.

Jablonci se do sestavy vrátilo několik uzdravených hráčů a Severočeši za občasného sněžení od začátku diktovali tempo. První čtvrthodinu se hrálo prakticky na jednu branku, domácí ale z úvodního náporu vedení nevytěžili. V deváté minutě Chramosta přihrál do vyložené šance Sejkovi, ale toho vychytal brankář Rakovan.

Ve 20. minutě nečekaně udeřili hosté. Čanturišvili si za vápnem připravil pozici pro střelu a jeho lehce tečovaný přízemní pokus skončil přesně u vzdálenější tyče. Gruzínský křídelník si připsal čtvrtý gól v české lize. Domácímu brankáři Surovčíkovi stínil hostující útočník Kozák, o ofsajd ale podle rozhodčích nešlo.

S Jabloncem inkasovaný gól viditelně otřásl. Chvíli před pauzou navíc domácí přišli o zraněného záložníka Kratochvíla, kterého nahradil veterán Hübschman. Už v nastavení první půle po faulu Kozáka kousek před vápnem Polidar z následného přímého kopu těsně minul.

Čtyři minuty po přestávce měli Severočeši ještě blíže k vyrovnání. Po zblokovaném přímém kopu napřáhl zpoza šestnáctky Šulc a jeho lehce přizvednutý pokus vytáhl Rakovan na břevno. Zlín byl nevídaně produktivní a i ze své druhé střely mezi tyče skóroval. V 52. minutě si na Čanturišviliho centr naskočil Fillo a hlavičkou k tyči překonal Surovčíka.

Domácí za šest minut snížili. Šulc po odraženém míči vysunul ve vápně Považance a ten po kličce gólmanovi z úhlu trefil odkrytou branku. V 63. minutě hostům ještě více zkomplikoval situaci Kozák, který v souboji zasáhl brankáře Surovčíka a sudí Zelinka ho po druhé žluté kartě vyloučil.

Jabloneckým se v úvodu přesilovky moc nedařilo, v 72. minutě ale dokázali srovnat. Do odražené míče se z voleje opřel Považanec a jeho pokus tečoval mimo Rakovanův dosah zlínský Didiba. Slovenský záložník se druhého gólu v utkání nedočkal, sudí Zelinka označil branku v zápise za vlastní.

Domácí měli čas k obratu, ale další vyloženou šanci už si ani v dlouhém osmiminutovém nastavení nevytvořili. Blíže k rozhodující trefě měl naopak Zlín, Bartošákovu přízemní střelu nejistě vyrazil Surovčík. „Ševci“ venku v lize nevyhráli už 23 utkání po sobě, osmým nerozhodným výsledkem v sezoně potvrdili pozici remízového „krále“ soutěže.

Domácí: 58. Považanec, 72. Didiba (vl.)

Hosté: 20. Čanturišvili, 52. Fillo

Domácí: Surovčík – Surzyn, Martinec, Král, Polidar (55. Černák) – Šulc, Kratochvíl (44. Hübschman), Považanec (C), Jovović – Chramosta (82. Ikaunieks), Sejk.

Hosté: Rakovan – Fillo (69. Vukadinović), Simerský, V. Procházka (C), Bartošák – Didiba, Hlinka – Reiter (57. Janetzký), Fantiš (90. Balaj), Čanturišvili – L. Kozák.

Domácí: Hanuš, Hübschman, Štěpánek, Ikaunieks, Patrák, Pleštil, Akpudje, Souček, Černák

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Zlín: Velký comeback! Považancův perfektní volej tečován za Rakovana, 2:2

Jablonec - Zlín: Kozák trefil Surovčíka do hlavy, po druhé ŽK je vyloučen!

Jablonec - Zlín: Naděje pro domácí, Považanec krásně snížil na 1:2

Jablonec - Zlín: Další šok pro domácí, Fillo hlavou zvyšuje už na 2:0 pro Ševce!

Jablonec - Zlín: Šulcovu tečovanou ránu vytáhl Rakovan na břevno!
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Jablonec - Zlín: Simerský drsně zajel do Jovoviče, ani po přezkumu VAR nedostal ČK

Jablonec - Zlín: Čanturišviliho skákavá rána zapadla za Surovčíka, 0:1! Co Kozák?

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905